Zastřešení terasy

Vytvořte si svůj kousek světa, kde můžete nerušeně snít a realizovat svoje nápady. Vytvořte si svoji vysněnou terasu!

Máte krásnou terasu, ale kvůli špatnému počasí jí nemůžete využívat tak často, jak byste chtěli? Počasí bohužel ovlivnit nemůžeme, ale nabídneme vám jednoduché řešení – schovejte se před ním. A znáte lepší místo, než je elegantní prosklená terasa, která vás ochrání před deštěm, sluncem a sněhem?

zastřešení terasy systém Terrazza

Zastřešení teras je variantou, která nabízí designově čisté a profesionální řešení pro zkvalitnění komfortu použití terasy a snadné rozšíření obytné plochy. Confico.cz vám nabízí luxusní, vysoce kvalitní a ve světě oblíbené terasy společnosti Weinor , které se vyznačují vysokým standardem použití, moderním designem a precizním zpracováním. Neváhejte a kontaktujte nás, rádi vám poskytneme veškeré informace o těchto produktech.

Luxusní zasklené terasy

Terasy, stejně jako poslední trendy v moderní architektuře, směrují k lehkosti, otevřenosti a maximální prosvětlenosti. U zasklených teras je toho docíleno velkými prosklenými stěnami, které terasu odlehčí a dokonale propojí interiér s exteriérem. Ve spojení se zelení se stanou vaší soukromou oázou klidu, kde můžete načerpat energii a inspiraci na další den. Zasklenou terasou si i bez náročných stavebních úprav zvětšíte obytnou plochu a získáte příjemné místo pro zábavu, odpočinek nebo práci.

Na rozdíl od markýz vám zasklené terasy poskytnou komfort za každého počasí. Jsou ideální ochranou před deštěm, sněhem, větrem a prachem. Velkou výhodou je modulárnost a variabilita konstrukce, takže už si více nemusíte zoufat, pokud má vaše terasa netradiční půdorys. Nabídneme vám mnohem víc! Zasklené terasy se dají doplnit o celou řadu příslušenství, od výsuvných markýz až po osvětlení. Zejména v letním období využijete stín, který vám vytvoří markýza instalovaná nad nebo pod prosklenou střechu. Svislé markýzy po stranách nebo v přední části vám naopak poskytnou soukromí a ochranu před nízko postaveným sluníčkem. Díky světelnému a topnému panelu si vykouzlíte příjemnou atmosféru i během podzimních večerů.

Díky výběru z široké barevné škály konstrukce, různým typům tvarů střech, půdorysů a příslušenství vám umožníme vytvořit terasu vašich snů. Terasu zaplavenou světlem v dokonalém propojení s přírodou. To je to, co vám luxusní terasy Weinor nabízí.

  Terrazza

  Terrazza je prvním stupněm na žebříčku zasklených teras. Je tvořena hliníkovou konstrukcí a prosklenou střechou, kterou lze doplnit o vertikální nebo horizontální stínění a topný popřípadě světelný panel. Terrazza představuje luxusní způsob zastřešení terasy. Vyznačuje se kombinací precizní německé výroby a kvality, kterou můžete vidět i na tom nejmenším detailu. Před deštěm a sněhem bude navíc celoročně chráněn i váš zahradní nábytek a podlaha, čímž podstatně prodloužíte jejich životnost.

  Terraza
  Terrazza prosklená střecha na míru

  Glasoase® – skleněná oáza

  Pokud k Terrazze přidáte prosklené stěny, získáte ideální ochranu před deštěm a větrem, která se nazývá Glasoase® . Terasu tak budete moci využívat od prvních jarních dnů až do konce podzimu. Glasoase® se stane vaší soukromou skleněnou oázou zalitou světlem a s neomezeným panoramatickým výhledem.

  Glasoase<sup>®</sup>
  Skleněná oáza Glasoase®

  V porovnání se zimní zahradou se zde nepoužívají izolační dvojité skleněné výplně, ale jednoduchá skla. Volba posuvného bezrámového zasklení vám umožní otevřít celou obvodovou plochu stěn jednoduše tím, že skleněné panely shrnete ke kraji konstrukce. Získáte tak vzdušný a otevřený prostor, který oceníte zejména za krásného počasí. Na výběr máte více typů posuvných nebo otočných skel, která se dají lehce a komfortně ovládat. V případě pevného zasklení zajisté oceníte jeho nižší pořizovací cenu a možnost doplnění o výklopná otevírací okna nebo dveře.

  Ocenění Reddot design 2009

  Vybrané kombinace zastřešení terasy

  Terrazza s horizontální markýzou WGM Sottezza
  Terrazza s horizontální markýzou Sottezza
  Terrazza s vertikální markýzou VertiTex
  Terrazza s vertikální markýzou VertiTex
  Boční posuvné zasklení w17-c
  Glasoase® s posuvným zasklením w17-c
  Boční prosklená stěna Super Lite
  Glasoase® s bočním zasklením Super Lite

  Konstrukce zasklených teras

  Rám konstrukce tvoří stojiny a střešní profily, jejichž počet závisí na rozměrech konstrukce. Jsou vyrobeny z masivních hliníkových profilů, které jsou vysoce stabilní a odolné proti korozi. Počet stojin lze snížit přidáním ocelové výztuže, která zvýší pevnost a odolnost konstrukce. Ocelová výztuž se přidává do čelního profilu, který podporuje střešní krokve a slouží také jako elegantní dešťový svod. Voda je poté odvedena stojinami. Výrobce klade důraz na kvalitu do posledního detailu, proto jsou všechny spojovací díly, jako například šrouby nebo matice, vyrobeny z nerezové oceli.

  Variabilita a modulárnost konstrukce umožňuje zastřešit terasy různých velikostí. Nejmenší možný rozměr konstrukce vám nabízíme o šířce 2 m a hloubce 1 m, naopak největší rozměr konstrukce má šířku 10,5 m a hloubku 6 m. Barva se nanáší metodou práškového lakování, které zaručí rovnoměrnost a vysokou přilnavost barvy k povrchu. Na výběr máte 47 standardních barev RAL nebo za malý příplatek 8 trendových metalických barev. Kdyby vám ani to nestačilo, vyberte si svoji oblíbenou barvu z 200 ostatních barev RAL, abyste si mohli navrhnout Terrazzu přesně podle vašich představ.

  Typy zasklení

  Kombinací prosklených stěn a střechy proměníte terasu na chráněné místo plné světla. Transparentnost je ještě umocněna použitím čirých bezrámových skel, která vám nebrání ve výhledu. Nabízíme vám bezrámové prosklení fixní, posuvné nebo otočné. Jednotlivé typy můžete podle potřeby kombinovat a vytvořit si tak ideální model, přesně na míru vaší terasy.

  Konstrukce je navržena tak, aby dle normy vyhovovala předepsanému zatížení sněhem, které se liší podle místa instalace. Na střechu se proto používá speciální bezpečnostní vrstvené sklo VSG, které má všechny potřebné fyzikální vlastnosti a vyhovuje danému zatížení a požadavkům bezpečnosti. V případě stěn se jedná o tepelně tvrzené bezpečnostní sklo ESG, které se při rozbití rozpadne na malé neostré úlomky, čímž se předejde poranění osob.

  Posuvné zasklení stěn w17-c

  Psouvné zasklení w17-c
  Posuvné zasklení w17-c

  Posuvná dveřní křídla w17-c z čirého skla bez svislých rámů vám umožní neomezený výhled ven a jsou skvělou ochranou před deštěm, větrem a prachem. Mezi jednotlivými dveřními křídly jsou malé mezery, v důsledku čehož tento typ zasklení neposkytuje ochranu proti chladu. Na druhou stranu je ale díky mezerám dosaženo přirozeného větrání terasy.

  Skla jsou vedena v horních a dolních paralelních vodících lištách z nerezové oceli, které jsou částečně zapuštěny do podlahy. Vodící lišta má podle požadovaného rozměru zasklení 2, 3, 4 nebo 5 kolejniček, ve kterých jsou vedeny dveřní křídla. Skla mohou být vedena v jednom směru, v případě většího počtu ve dvou směrech proti sobě. V případě vedení křídel proti sobě se polovina posouvá napravo a druhá nalevo. Mechanismus ovládání je navržen s ohledem na pohodlí tak, že jedním tahem shrnujete několik křídel najednou. Krajní dveřní křídlo má z obou stran elegantní madlo z nerezové oceli. V případě zájmu lze dodat i uzamykací zámek, který lze zamykat buď z vnitřní nebo z vnější strany dveří. Výhodou skel w17-c je jejich prostorová úspornost a jednoduchý mechanismus ovládání.

  Posuvné zasklení stěn w26-c

  Psouvné otočné zasklení w26-c
  Posuvné zasklení w26-c

  Kombinace otočného zasklení w26-c a prosklené střechy změní vaši terasu na originální prostor otevřený přírodě. Bezrámová skla můžete posouvat přes roh konstrukce a otevřít tak prostor po celém jejím obvodu. Skla posouváte jedno po druhém do koncové polohy, kde je následným otočením složíte paralelně vedle sebe směrem dovnitř nebo ven. Systém w26-c lze použít pro rohy 90° nebo 135°. V uzavřeném stavu můžete první panel použít jako dveře.

  Transparentnost skel umocňuje skutečnost, že nemají svislé rámy. Na rozdíl od systému w17-c jsou křídla vedena v jedné úrovni ve vodící liště, která je téměř zcela zapuštěna do podlahy. Jednotlivá dveřní křídla se obsluhují velice snadno a plynule díky promyšlenému posuvnému mechanismu, který je tvořen nerezovými vozíky, ložisky a speciálními válečky. Jednotlivá skla mohou být vedena v jednom směru, v případě většího rozměru zasklení ve dvou směrech – polovina křídel doprava a polovina doleva.

  Tak jako u všech bezrámových systémů, i zde jsou mezi jednotlivými skly mezery, které zajišťují konstantní přirozené větrání. Skla neposkytují ochranu proti chladu, jsou ale výbornou ochranou proti větru, prachu a dešti. Díky své konstrukci odolají i silnému nárazovému dešti a větru. Krajní dveřní křídlo se dodává s elegantním otočným madlem a s bezpečnostním dvojbodovým blokovacím mechanismem. Na vyžádání můžete mít i uzamykatelný zámek, který lze zamknout zevnitř nebo zvenku. Výhodou tohoto systému je snadná údržba a čištění skel z interiéru. W26-c můžete kombinovat i s jiným typem prosklení a vytvořit si jedinečný systém prosklené terasy.

  Pevné boční zasklení w50-c

  Pokud preferujete fixní zasklení, systém w50-c vám zaručí vysoký standard použití a nižší pořizovací cenu v porovnání s posuvným zasklením. Používá se k zasklení štítu střechy a bočních stran a dodává se ve třech variantách: Super lite, Lite a Classic.

  Super lite – nevyžaduje žádné vertikální hliníkové prvky. Toto pevné zasklení představuje elegantní a cenově přijatelnou možnost, jak dosáhnout maximální průhlednosti. Boční strana terasy je v tomto případě vyplněna pouze sklem od podlahy až po střešní profil.

  Fixní zasklení Super Lite
  Fixní zasklení Super Lite
  Fixní zasklení Lite
  Fixní zasklení Lite

  Lite – představuje pevné trojúhelníkové zasklení štítu bez vertikálních rámů. Toto zasklení vyplňuje prostor mezi střešním a bočním profilem a používá se v kombinaci s posuvným zasklením, např. s posuvným systémem w17-c.

  Classic – je nejrobustnějším typem fixního zasklení, kde jsou ve štítu střechy použity i vertikální rámy. Tento typ zasklení se s oblibou používá v kombinaci s posuvným otočným zasklením w26-c, které se zavěsí pod trapézový profil štítu, nebo také s jiným fixním prosklením.

  Fixní zasklení Classic
  Fixní zasklení Classic
  Výklopná a otevírací okna w50-c
  Výklopná a otevírací okna w50-c

  Pevná nebo výklopná otevírací okna w50-c – jsou kompromisem mezi fixním a posuvným zasklením. Hliníkové rámy se dodávají ve stejné barvě jako je barva konstrukce, v případě výklopných otevíracích oken jsou panty a kliky v barvě stříbrné. Okna se vyklápějí pomocí kliky směrem dovnitř.

  Horizontální markýzy WGM

  Markýzy WGM a prosklená terasa Terrazza tvoří skvělý tým. Pokud jde o vzhled a ovládání, oba modely jsou dokonale sladěny. Zatímco Terrazza vám poskytne ochranu před deštěm a sněhem, markýzy vám poskytnou příjemný stín. To znamená, že budete moci na terase strávit mnohem více času.

  Markýza WGM Design
  WGM Design – markýza upevněná nad skleněnou střechu

  Markýza WGM Design se jednoduše instaluje nad prosklenou střechu, model WGM Sottezza se naopak instaluje pod prosklenou střechu a je tak dobře chráněna před deštěm a nečistotami. Oba typy lze jednoduše ovládat ručním dálkovým ovladačem a lze je kombinovat s ostatními produkty výrobce Weinor.

  Markýza WGM Sottezza
  WGM Sottezza – markýza upevněná pod skleněnou střechu

  Vertikální markýza VertiTex

  Elegantní sluneční stínění VertiTex vám umožní vytvořit nerušenou atmosféru na vaší terase díky speciální tkanině Soltis. Markýza se instaluje na čelní popřípadě boční profil konstrukce a slouží k zastínění jak přední, tak i bočních stěn. Částečně průhledný materiál vám umožní užívat si přírody a zahrady, zatímco vy budete před zraky okolí schováni. Díky pórovité struktuře je docílena přirozená mikroventilace. Dokonalou funkčnost a design ocenila i odborná porota, která markýze VertiTex udělila v roce 2008 prestižní cenu za design Reddot design award.

  Vertikální markýza VertiTex
  Vertikální markýza VertiTex
  Ocenění Reddot design 2008
  Autor: Viktorie Grešová, Confico.cz