7 doporučení pro více pohody na zastřešené terase

Rádi odpočíváte na terase? Podívejte se, jak můžete ovlivnit vaši pohodu na prosklené terase Glasoase.

Atmosféra pod prosvětlenou markýzou

Střešní ale i svislá markýza výrazně ovlivňuje atmosféru svým vlivem na vnímání barev na terase. Látka, na kterou shora svítí slunce může obarvit prostor pod sebou. Výrazně žlutá látka například lehce zabarví prostor do žluta. Neutrální šedá naopak barvy zachová. Čím světlejší látka tím jasnější bude prostředí pod markýzou.

Přestože primární funkcí střešní markýzy je zamezit průchodu slunečním paprskům na terasu a tím ji zahřívat, myslete na to, že vás bude ovlivňovat její barva.

Výhledy na oblohu přes skleněnou střechu

Výhled na oblohu zvyšuje pocit volnosti. Možná i vás pohled na plynoucí oblaka zklidňuje. Útulnost prosklené terasy ještě více vynikne v chladných dnech nebo za letního deště. Z ochráněné terasy můžete nerušeně pozorovat proměny počasí i oblohu nad vámi. Myslete na výhody prosklené střechy.

Příchod noci s proměnlivým osvětlením

Váš skleněný pokoj v zahradě se v průběhu večera promění. Budete pozorovat, jak se okolí postupně halí do tmy, která později terasu zcela obklopí a prostor okolo uzavře.

Predstavte si, že večer sedíte na terase s přáteli a z pohodlí sedačky umíte měnit intenzitu světla tak, aby vyhovovala vaší náladě.

Styl a materiály, které vám sedí

Svislé markýzy vedle stínu umožňují částečnou cirkulaci vzduchu na terasu. Jsou totiž více či méně perforované. Domácí atmosféru umí navodit látky ze skupiny Starscreen a Perluca. Na druhou stranu PVC látky a tkaniny ze skleněných vláken jsou velice snadno omyvatelné.

Látky pro vertikální markýzy:

Soltis

Perforovaná tkanina potažená PVC umožňuje cirkulaci vzduchu a nebrání ve výhledu ven při zachování soukromí z venčí.

Perluca

Akrylová látka s malými otvory umožňujícími proudění vzduchu, které omezuje přehřívání prostoru.

StarScreen

Tkaná polyesterová látka s velmi přírodním vzhledem navozující útulnou domácí atmosféru.

Fibreglass Screen

Velmi odolná tkanina z barvené příze ze skleněných vláken umožňuje snadné čištění.

Střešní markýzu volte s ohledem na barevnou atmosféru a zvolený styl terasy. Můžete vybírat ze tří předpřipravených kolekcí weinor. Pokud plánujete mít markýzu umístěnou nad střechou, volte vzor látky, jež dokáže skrýt drobné nečistoty. Tyto látky mají ve svém povrchu jemné barevné nebo strukturované nepravidelnosti, díky kterým drobná nečistota na pohled zanikne.

Látky my collections jsou rozděleny na 3 barevné řady:

Nadčasové neutrální barvy
pro stylovou a minimalistickou architekturu.

Harmonické trendové barvy
navozující domácí atmosféru.

Kreativní barevné trendy
s výborným designem.

Podlaha dokonalá na pohled a na dotek

Podlaha díky své ploše významnou měrou ovlivňuje atmosféru a vaši pohodu. Celé zastřešení při správné volbě podlahy dostane zcela nový rozměr a vytvoří nový prostor na pomezi interiéru a zahrady.

Vedle životnosti a případné údržby myslete také na barvu a přirozenost vzhledu. Strukturovaný povrch podlahy na vás bude působit příjemně prostřednictvím kotaktu s vašimi chodidly.

Donedávna bylo obtížné propojit požadavky na přírodní vzhled, co nejmenší údržbu a velkou trvanlivost. Jedním z výjimečných materiálů pro terasovou podlahu jsou prkna Millboard.

Snadná obsluha pro větší pohodlí

Jednoduchá obsluha soustředěná do jediného přenosného nebo nástěnného ovladače je nezbytná.

Ráno na dálku zatáhnete markýzy do vybrané polohy, v průběhu dne otevřete střešní okna, večer vyberete intenzitu střešního osvětlení a zapnete infračervená topidla. Vše pouhým pohybem prstu.

Navíc lze některé úkony automatizovat v závislosti na aktuální teplotě vzduchu.

Posuvné zasklení dokážete posouvat pohybem jedné ruky.

Terasu s minimálním úsilím proměníte podle potřeba. Otevřete do zahrady a umožníte volný pohyb osob nebo naopak uzavřete a vytvoříte soukromí.

Harmonie barev

Barvu konstrukce zastřešení Glasoase si můžete zvolit libovolně. Můžete ji nechat barevně splynout s fasádou nebo vytvořit zajímavý kontrast.

Vyberte si barvu, která se vám líbí v online vzorníku barev.

neváhejte pokračovat ... add Fotografické reference zastřešení teras
add Další informace o Glasoase
add Požádejte o nabídku

Autor: TK, Confico.cz