Zastřešení pro terasy s vysokými estetickými ambicemi – dojmy a zajímavosti

Na první pohled zachytí vaši pozornost, zaujme vás svou jednoduchostí a vizuální čistotou bez zbytečných hran a zakřivení. A když se přiblížíte, odhalíte k vašemu překvapení nečekanou sofistikovanost a jedinečnost.

Projděte pod přední částí střechy položenou výše než obvykle nad vaší hlavou a uvidíte čtvercový charakter vodorovného okapu, na jehož koncích pod pravými úhly klesají ve stejném tvaru sloupy zakončené na zemi položenými čtvercovými podstavami. Sloupy působí stabilně a harmonicky s okapem a vytváří působivý portál. Na něm lehce spočívají krokve zakončené jednoduchým tvarem štíhlého obdélníku. Cítíte jednotu formy.

Díváte se vzhůru a teprve teď si všimnete. Nad vámi je čirá téměř neviditelná střecha. Sklo není nikde přerušeno a je uloženo ve vodorovných krokvích pod malým úhlem.

Zcela u domu rovná střecha protíná rovinu fasády nad velkými francouzskými okny, kterými prochází množství denního světla. Když se ve dveřích otočíte a podíváte se zpět, uvidíte ubíhající perspektivu střechy směřující do otevřené zelené zahrady.

Tento zážitek vám zprostředkuje nové zastřešení od německého výrobce weinor pojmenované Terrazza Pure. Weinor zamýšlel vytvořit produkt s vysokými estetické cíli a zároveň využil příležitost nabídnout zcela nové technické řešení. To představuje nové uložení skloněných skel.

Porotci v komisích se shodli a udělili tomuto řešení ocenění za inovaci a čistotu stylu. Terrazza Pure si tak nese cenu German Design Award Winner 2019.

Střecha je s opatrností pochozí, její nosnost je dimenzována na zatížení sněhem ve vaší oblasti. Počet sloupů lze v případě potřeby snížit použitím výztuže v okapu.

Již dopoledne do prostoru zahrady dopadají ostré sluneční paprsky. Před vašimi okny je ale stále příjemně, střechu zakryla vodorovná střešní markýza s postranním zipovým vedením. Jemný vzor látky, která je skvěle vypnutá a poskytuje jemný stín, vás dobře naladí, vykročíte ven.

Střešní markýzu je možné zvolit s instalací nad střechu (lepší ochrana před teplem) nebo pod střechu (použití bez ohledu na počasí a větší životnost látky). Pokud zastřešení širší než 6 metrů, je střešní markýza tvořena dvěma moduly.

Svislá markýza ve stěně vytvoří během chvilky útulný prostor, novou místnost, do které vám nevidí sousedi. Látka je jemně perforovaná a umožňuje cirkulaci vzduchu. Je určená do exteriéru a nevadí jí vlkost. Zipové vedení markýzy ji drží na místě i když začne mírně foukat. Pozorujete obrysy pohybujících se stromů. Odpolední posezení vás dokáže dokonale uvolnit.

Kolekce látek pro střešní markýzu se jmenuje My Collections. Vertikální markýzy mají svou kolekci látek s označením Screens. Výběr je opravdu velký.

Je tropický večer. Je těžké zůstat uvnitř domu, venku proudí čerstvý vzduch a vy nastavíte intenzitu a vhodnou barvu osvětlení, která neosňuje a podpoří atmosféru. Pozvaní hosté jsou na cestě. Bude to nezapomenutelné.

Nově lze do hlavních sloupů integrovat dekorativní osvětlení. Intenzitu a barvu lze plynule měnit stejně jako u střešního osvětlení.

I když na zítra předpovídají chladnější den nevynecháte možnost být znovu v rozkvetlé zahradě. Jednoduchým posunem bočních skel prostor pod střechou ochráníte před proudem chladného vduchu. Bezrámové zasklení neomezuje váš vizuální kontakt s okolím. Ve ztišené atmosféře budete pozorovat kosa poskakujícího po pokošeném trávníku.

Boční zasklení lze díky modularnímu řešení konstrukce instalovat dodatečně. K zasklení se používají jednoduchá bezpečnostními kalená skla tloušťky 8 nebo 10 mm.

Na střeše leží čerstvě napadnutý sníh a zahrada je kompletně bílá. Boční skla jsou utěsněna kartáčky, takže dovnitř nefouká. Dálkovým ovladačem jste zapnuli infrazářiče a okamžitě cítíte teplo. Zimní atmosféra v zahradě má něco do sebe.

Terrazza Pure je navržena pro téměř celoroční využití. Kromě těch opravdu velmi chladných dní v zimním období zimní slunce prosklenou terasu rychle prohřeje.

Nové zastřešení Terrazza Pure doplňuje prověřený model zastřešení se skloněnou pultovou střechou s názvem Terrazza a přináší moderní minimalistický styl s opticky vodorovnou střechou i do vaší zahrady.

neváhejte pokračovat ... add Fotografické reference zastřešení teras
add Další informace o Terrazza Pure
add Požádejte o nabídku

Autor: TK, Confico.cz