Srovnejte inovované hliníkové pergoly weinor

Kombinují užitečné funkce, prvotřídní provedení a výjimečně stylový vzhled.

Proměňte svou terasu v místo, kam se budete každý den těšit.

Představíme Vám moderní pergoly poskytující nejenom stín a ochranu před deštěm. Nechte se inspirovat!

Německý výrobce weinor inovoval své pergoly s pohyblivou střechou. V této kategorii tak aktuálně najdeme 2 pergoly, které dovolují terasu chránit nebo zcela odkrýt a užít si volný prostor a oblohou nad vámi. Vedle zastřešení teras s fixní skleněnou střechou tak máte možnost zvolit velmi vzdušné a flexibilní řešení.

Obě pergoly, byť jsou ve stejné kategorii pergol s posuvnou střechou, se navzájem významně liší. Pojďme si ukázat, kdy je lepší zvolit kterou variantu.

Seznamte se

První, pojmenovaná Plaza Viva, je lehká vzdušná pergola s plátěnou střechou. Nenechte se ale zmýlit použitým materiálem. V dešti můžete pohotově zvětšit sklon střechy a umožnit tak snadné odtékání dešťové vody. Uvidíte, že Plaza Viva není pouhá markýza s pevnou konstrukcí pro stínění.

Druhou je Pergotex II, velmi odolná pergola s nepromokavou skládací PVC střechou. Pergolu můžete doplnit na všech třech stranách vertikální sluneční clonou (markýzou). Ale můžete jít ještě dál a uzavřít pergolu bezrámovým posuvným zasklením. Pergotex II poskytne podle přání stín, sucho pod střechou i závětří.

V DEŠŤIVÉM POČASÍ

Pokuste si odpovědět na otázku, zda budete terasu využívat v dešti. Pokud ano, bude to krátká letní přeháňka, bouřka nebo vytrvalý dešť?

Sklon pergoly Plaza Viva zvýšíte ve chvíli, kdy začne pršet - manuálně pomocí kličky na teleskopické stojině. Vznikne jednostranný sklon a voda volně odtéká na danou stranu. Pergola vás ochrání v mírném a ne příliš dlouhém dešti. Za slunečného počasí střechu srovnáte.

Střecha Pergotexu je trvale skloněná a voda je svedena do předního okapu a dále skrytě ve stojinách. Potah je zcela nepromokavý. Aby voda spolehlivě odtekla je doporučen minimální sklon střechy alespoň 8°.

MATERIÁL STŘECHY

Materiál skládací střechy předurčuje schopnost nepropustit vodu a také metodu manipulace s potahem. Neméně důležitý je ovšem také estetický vzhled.

Plátěná dobře vypnutá střecha prosvětlená sluncem vás vždy nadchne a vytvoří pod pergolou Plaza Viva vybranou náladu. Ta může být útulně domácí, neutrální až formální nebo naopak živá podle zvolené látky. V klidu si prolistujte novou kolekci látek My Collections a představte si, jak se pod střechou budete cítit.

Plátěná střecha pergoly Plaza Viva se navíjí na válec, jako u markýz s kloubovými rameny, a během zimy je ukryta a chráněna v kazetě.

Pro Pergotex jsou na výběr potahy s dvojí odlišnou propustností slunečního světla. Můžete zvolit mezi potahem střechy, který poskytuje dokonalý stín a blokuje většinu světla nebo potah, který propustí skoro čtvrtinu světla a poskytuje pod střechou více jasu. Obě skupiny jsou nabízeny v pěti barevných kombinacích.
Vyberte si tu vaši.

PVC střecha se odsouvá směrem ke zdi domu, kde vytváří záhyby. Během zimy je potah ukryt pod stříškou, která je součástí pergoly.

SVISLÉ STÍNĚNÍ

Svislé stínění poskytuje clonu i vůči pohledům vašich sousedů.

K večeru, když slunce klesne níž, zacloníte u pergoly Plaza Viva pomocí kliky čelní stěnu směřující do zahrady vertikální markýzou. Ta je z částečně transparentní tkaniny.

Pergotex má robustnější konstrukci a proto lze vybavit vertikálním stíněním ve všech stěnách. Během chvilky z pohodlí pohovky si vytvoříte soukromí v příjemném stínu. Částečně perforovaná tkanina přitom ve vzniklém prostoru zachová lehkou cirkulaci vzduchu.

OSVĚTLENÍ

Rozdíl je v množství světla.

Ještě později večer pod pergolou Plaza Viva si nastavíte na dálku intenzitu osvětlení integrovaného do kazety a jemně osvětlíte velkou část prostoru vaší terasy. Prostor pod pergolou vyplní příjmená atmosféra.

Pod pergolou Pergotex můžete dosáhnout rovnoměrného sovětlení celého prostoru. Lze si totiž vybrat, ve kterých stropních příčkách bude LED osvětlení instalováno. Ovládání včetně stmívání zvládnete opět na dálku od vašeho stolu.

V obou případech se vám za letního večera nebude chtít odejít…

DO VĚTRNÉHO POČASÍ

Mají srovnatelnou odolnost ale Pergotex nabídne větší komfort.

I během větrných dní můžete střechu vytáhnout a terasu zastínit. Plaza Viva s maximálními rozměry 6 x 5 m překonává rozměrová omezení kloubových markýz a přináší ve srovnání s nimi větší užitnou hodnotu na velkých a větrných terasách.

Pergotex může mít v jednom modulu rozměr až 7 x 6,5 metrů a pokryje hravě většinu standardních teras. Díky odolné konstrukci lze bez problémů využít na větrných terasách.

Navíc, pokud chcete mít ve větrném, chladném nebo deštivém počasí dokonalý komfort, neváhejte investovat do bezrámového posuvného zasklení. Představte si, že prostor pergoly velmi rychle uzavřete jednoduchým posuvem skel. Vznikne útulný prostor s dokonalým výhledem ven do zahrady.

Pod oběma pergolami můžete zvýšit tepelný komfort pomocí regulovatelných infrazářičů.

HODNOCENÍ

Kvalitou provedení jsou obě pergoly shodné, liší se ovšem v rozsahu využitelnosti.

Tam kde Plaza Viva nabízí přidanou hodnotu k funkci stínění v podobě ochrany proti mírnému dešti, tam Pergotex nabídne možnost kompletní ochrany do všech povětrnostních podmínek od jara do podzimu.

Pokud potřebujete bližší informace podívejte se na produktové stránky pergoly Plaza Viva a Pergotex II.

Nebo nás s konkrétním dotazem můžete kontaktovat přímo.

Autor: TK, Confico.cz