Zastřešení terasy Terrazza Originale

Volitelná výbava

Sluníčko zašlo a začíná být chladno a šero...
Venku je ale tak krásně! Přejete si s návštěvou ještě chvíli zůstat – grilovat, popíjet a klábosit.

Řešením jsou světelné LED panely a infrazářič Tempura. Dálkovým ovladačem si lehce nastavíte požadovanou intenzitu světla a tepla. A je tady večerní atmosféra podle vašeho přání…

Neváhejte investovat do volitelné výbavy, která prodlouží a zpříjemní váš pobyt na terase!

Všechny doplňky jsou navrženy v harmonii s ostatními částmi konstrukce zastřešení. Žádný plast, ale trvanlivé hliníkové komponenty tvoří jejich schránku. K dispozici máte stejné barevné spektrum jako u zastřešení. Přejete si doplňkovou barvu výbavy k barvě zastřešení? Žádný problém! Vše je vyrobeno individuálně pro váš projekt. Dokonalá funkčnost a spolehlivost akčních prvků je tvořena elektronikou „Made in Germany“.

Osvětlení – LED Design

světelný panel LED Design
Stmívatelný světelný panel LED Design

Světelný panel LED Design se nejčastěji upevňuje pod krokve střechy. Délka panelu a počet světelných zdrojů závisí na hloubce zastřešení. Jejich počet se pohybuje od 2 do 11. Světelný panel nemusí být pod každou krokví. Prázdné místo lze vyplnit stejným hliníkovým profilem jaký má LED Design. Tímto je docíleno jednotného elegantního vzhledu všech krokví.

LED dioda panelu má příkon 2,6 W, za který emituje světelný tok 187 lumenů. Tato intenzita je ekvivalentem 20 W halogenové žárovky, ovšem s 85 % úsporou spotřeby. Klasická 100 W žárovka má světelný tok přibližně 1 500 lumenů. Světelný panel s 11 LED světly emituje světelný tok 2 057 lumenů. Světlo má teplou barvu 3 700 K. Životnost diody je okolo 30 000 hodin. Pak ji lze jednoduše vyměnit. Světlo je směrováno přes optický člen (kolimátor) z čirého skla, který je v harmonii s ostatními prvky terasy – sklo a hliník.

Výhody světelného panelu LED Design:

 • Úspora energie díky nízké spotřebě
 • Teplá barva světla 3 700 K
 • Výkonnost, jedna LED dioda o příkonu 2,6 W emituje světelný tok 187 lumenů
 • Stmívatelnost dálkovým ovladačem
 • Dlouhá životnost 30 000 hodin není ovlivněna častým zapínáním a vypínáním
 • Výběr z širokého spektra barev

Infrazářič – Tempura

Tempura je nová generace sálavého topidla, jehož srdcem je halogenová trubice od firmy Philips. Zdrojem záření je wolframové vlákno ve vysokotlakém halogenovém plynu. Vnitřní část trubice z křemenného skla je pokryta zlatou vrstvou HeLeN, která snižuje vyzařování viditelného spektra, zvyšuje její účinnost a trvanlivost. Životnost trubice se pohybuje okolo 5 000 hodin. A navíc časté vypínání a zapínání nemá na životnost vliv! Více než 85 % spotřebované energie je přeměněno na infračervené tepelné záření. V porovnání s propan-butanovými zářiči proto ušetříte nejen náklady na energii, ale také čas při výměně prázdné láhve.

Quartzová (křemičitá) topidla, jak jsou obchodně označována, jsou zcela odolná proti teplotním šokům. Trubice dokonce vydrží i ponoření do vody. Tempura má jako celek krytí IP 24 a proto může být bez problému použita v exteriéru, např. během deště nebo sněžení. Chcete-li rychle a efektivně vytápět venkovní prostory s vyšší účinností a bez ohřevu okolního vzduchu, rozhodně si pořiďte Tempuru! Intenzitu tepla lze navíc regulovat dálkovým ovladačem.

infrazářič tempura
Regulovatelné quartzové topidlo Tempura
infrazářič tempura
Nový design topidla nazvaný Tempura Quadra

Výhody infrazářiče Tempura:

 • Více než 85 % spotřebované energie je proměněno na infračervené tepelné záření
 • Viditelné světlo je vyzařováno výrazně méně a proto nedochází k oslňování
 • Trubice je díky křemičitému sklu odolná vůči teplotním šokům a vodě
 • Regulovatelná intenzita vyzařování od 0 % až po 100 % dálkovým ovladačem
 • Dlouhá životnost 5 000 hodin není ovlivněna častým zapínáním a vypínáním
 • Plný výkon do 1 s
 • Vyzařované teplo je směrovatelné nastavením reflektoru stejně jako světlo
 • Trvanlivost díky hliníku a nerezovým šroubům
 • Výběr z širokého spektra barev

Permanentní větrání WeiTop DL

WeiTop DL je jednoduchým řešení větrání Terrazza Originale , kde pevné zasklení štítu uzavírá horní prostor střechy. Větrání doporučujeme u větších sklonů střechy a při použití markýzy pod sklo. V takovém případě je nahromaděný teplý vzduch z hřebenu střechy rychle a účinně odveden pryč.

větrání WeiTop DL
Permanentní větrání WeiTop DL

Odvětrávání hřebenu střechy je zajištěno spárou mezi dvěma výškově odsazenými střešními rovinami. Spára je široká stejně jako jedno střešní pole a vysoká 61 mm před odečtením jedné tloušťky střešního skla. U skla tloušťky 10 mm je její čistá výška 51 mm. Vzdálenost spáry od hřebenu střechy je 400 mm. Počet spár lze zvolit dle velikosti zasklené plochy.

WeiTop DL oceníte nejvíce během horkých letních dní, kdy slunce nepříjemně pálí a je bezvětří. Během jara a podzimu, kdy si naopak nepřejete, aby byl teplý vzduch odváděn, lze spáru uzavřít. Stačí jednoduše vyměnit síto proti hmyzu za L hliníkový profil v barvě konstrukce. Výměna se provádí ručním povolením dvou postranních matic.

Výhody permanentního větrání WeiTop DL:

 • Jednoduché a účinné odvětrávání hřebene střechy Terrazzy s obvodovým zasklením
 • Možnost uzavření spáry hliníkovým L profilem v barvě konstrukce
 • Výběr z širokého spektra barev

Lepším řešením větrání horního prostoru zasklení terasy je motoricky ovládané střešní okno. nebo okno ve štítu. Dálkovým ovladačem lze pak teplý vzduch pohodlně odvětrat.

Střešní okno WeiTop DS

Střešní okno WeiTop DS je účinný nástroj pro pohodlnou a rychlou výměnu vzduchu. Jednoduchým stiskem tlačítka na dálkovém ovladači lze okno kdykoliv otevřít nebo zavřít. Jeho chod je velmi tichý. Okno je vítaným doplňkem střech Terrazza Originale s větším sklonem nebo s markýzou pod sklo.

Okno má šířku jednoho střešního pole. Výška je volitelná a pohybuje se od 900 do 1 600 mm. Čistý otvor otevření vypočítáte odečtením 298 mm z šířky a 524 mm z výšky objednaných rozměrů.

Střešní okno WeiTop DS
Střešní okno WeiTop DL
 • Rychlá výměna vydýchaného nebo ohřátého vzduchu bez nutnosti otevírat obvodové zasklení
 • Pohodlné ovládání dálkovým ovladačem
 • Tichý chod
 • Výběr z širokého spektra barev

Technické výkresy

chevron_left chevron_right