Kompozitní terasa Millboard® Vzorky zdarma

Vlastnosti materiálu

Jedinečnost terasových prken Millboard® spočívá ve spojení maximálně věrného napodobení přírodního tvrdého dřeva a zároveň vysoké odolnosti, trvanlivosti a bezúdržbovosti.

Design je dán především unikátní povrchovou strukturou a barvami. Povrchová struktura vzniká otiskem formy vyrobené ze skutečného pečlivě vybíraného tvrdého dřeva do povrchové vrstvy prkna. Barva je dána kombinací více tónovaných matných odstínů, které dokážou věrně napodobit letité a povětrnostními vlivy poznamenané dřevo.

Terasová prkna Millboard® se vyrábí z neporézního kompozitního materiálu - polyuretanové pryskyřice vyztužené minerálními vlákny. Základní materiál prken je proto tuhý, tvrdý a přitom lehký.
Povrch prken Millboard® je tvořen speciální vrstvou Lastane®, která dodává prknům komfortní lehce odpružený došlap, vysokou protiskluznost i za mokrého počasí a zároveň vysokou odolnost proti poškrábání. Terasová prkna Millboard® jsou proto vhodná i pro vysoce zatěžované komerční a veřejné plochy.

Výrobce kompozitních
terasových prken
 
Vývoj a výroba Millboard®
probíhá ve Velké Británii

Díky tomu, že terasová prkna Millboard® se vyrábí z neporézního materiálu, který je navíc opatřen odolnou povrchovou vrstvou Lastane®, nabízí vysokou odolnost proti skvrnám, nečistotám, řasám, plísním a škůdcům.

Terasová prkna Millboard® neobsahují dřevěnou složku ani plasty. Jejich vývoj a výroba probíhá více než 20 let ve Velké Británii. Nabízejí vynikající mechanické vlastnosti, především tvrdost, odolnost, tvarovou stálost a jen minimální teplotní roztažnost.

Profil terasového prkna Millboard