Artares - bioklimatická pergola

Konstrukce pergoly

Pergola se dodává v několika provedeních. Jako samostatně stojící se 4 stojinami nebo jí lze nainstalovat na stěnu domu se sloupky v přední části.

Maximální rozměr modulu je 7 m x 4,5 m, přičemž délka lamely je max. 4,5 m. Větších rozměrů lze docílit spojením 2, 3 nebo 4 modulů vedle sebe. Světlá výška je max. 3 m.

Konstrukce Pergoly Pergotex
Větších rozměrů pergoly lze docílit spojením 2, 3 nebo 4 modulů vedle sebe.

Dešťová voda je díky mírnému sklonu lamel odvedena do okapu na boční straně a dále do integrovaného svodu ve sloupcích. Sloupky lze pro účely údržby snadno otevřít.

Chytrá koncepce kabeláže

Všechny elektronické komponenty jsou namontovány tak, aby je bylo možné jednoduše zapojit. Jsou uloženy v obvodovém profilu, který je snadno přístupný z vnitřní strany. Konstrukce je navržena tak, aby byl servis v případě potřeby rychlý a nenáročný.

Nastavení lamel

Střechu tvoří naklápěcí lamely, které lze plynule otočit od 0 ° až do úhlu 140 °. Stupeň natočení lamel neovlivňuje jen prostupnost slunečního záření, ale i míru přirozené cirkulace vzduchu, kdy teplý vzduch přirozeně stoupá nahoru a při otevřených lamelách proudí nad střechu.

Inovativní motor a moderní tlumící technologie zajišťují rychlé a tiché otáčení hliníkových lamel. Samotné lamely i další příslušenství, jako jsou světla a topení, lze ovládat dálkovým ovladačem.

V ideálním případě jsou lamely instalovány tak, aby se otevíraly směrem ke slunci – tak se při mírném otevření zároveň vytvoří nejlepší možné zastínění. V opačném případě je nutné lamely vysunout nad úhel 90°, aby se dosáhlo větrání a maximálního zastínění.

Nastavení úhlu lamel pergoly Artares
Nastavení úhlu lamel pergoly Artares
Nastavení úhlu lamel pergoly Artares
Nastavení úhlu lamel pergoly Artares

Při uzavřených lamelách (0 °) získáte rovnou, zcela zavřenou střechu a tím i ochranu před deštěm. Při tomto nastavení ve spojení s obvodovým zasklením není zajištěn odvod teplého vzduchu střechou. Po skončení deště doporučujeme lamely mírně pootočit, aby mohla odtéct zbytková voda. Pergola Artares splňuje kritéria použití pro množství srážek které odpovídá 56 litrům vody spadlé na 1 m2 během 1 hodiny.

A co dělat, pokud mrzne? Při nízkých teplotách nechte lamely mírně pootočené – tím se zabrání tvorbě námrazy a lamely se budou moci i nadále natáčet. V případě silného sněžení (výška sněhu >50 cm nebo hmotnost sněhu >200 kg/ m2) nastavte žaluzie do svislé polohy (90°), aby nedošlo k poškození konstrukce.