Skleníky ke stěně jsou ideálním řešením pro pěstování květin v truhlících a květináčích

Skleník ke stěně IDA
Skleníky ke stěně IDA

Při procházce po české vesnici (ale samozřejmě nejen tam) si nemůžete nevšimnout, že se z mnohých lidí stali zahrádkáři. Jak to poznáte? Na jejich zahradě vidíte postavený skleník. Existuje mnoho typů skleníků. Nejčastějším modelem je skleník, který vypadá jako prosklená chaloupka. Méně často lze potkat i jiné typy. Jedním z nich je například skleník ke stěně. Je to právě tento typ skleníku, který se skvěle hodí pro pěstování květin v truhlících a květináčích.

Jak už název napovídá, půjde tu o přístavbu. V tomto případě bude skleník tvořit onu přístavbu ke stěně domu. Takový skleník se může samozřejmě opírat o jakoukoli stěnu. Nejčastěji ho však zahrádkáři stavějí jako přístavbu ke svému domu. Přináší to s sebou hned několik výhod. Přistavět ho můžete k jakékoli stěně, kde je dost místa. Je tedy více než praktické postavit ho u zadního vchodu do domu, pokud váš dům takový vchod má. V návštěvě skleníku nám tak nezabrání ani ošklivé počasí. Možná i z tohoto důvodu se skleníky ke stěně dost často využívají jako zimní zahrady. Hrají v tom roli ale i další faktory.

Skleníky ke stěně mají tři stěny volně do prostoru a čtvrtou stěnou se dotýkají domu. To je, především v zimních měsících, výhodou. Dochází totiž ke snížení nákladů na získání tepla. Celková zasklená plocha je menší a navíc skleník využívá tepla vycházejícího ze stěny domu. Vzhledem k tomu, jak jsou dnes energie drahé, každá malá pomoc se cení a teplo získané ze stěny domu tedy rozhodně pomoc představuje. Díky tomu se skleníků postavených ke zdi využívá hlavně při pěstování orchidejí a kaktusů. Pokud se rozhodnete proměnit váš skleník v zimní zahradu, pak zde jistě naleznou útočiště i další květiny v truhlících a v květináčích.

Pokud jste milovníkem květin a máte jich už tolik, že je nemáte kam dávat, zauvažujte nad přístavbovým skleníkem. Své milované rostlinky budete mít blízko u sebe a díky teplu vycházejícímu z domu se jim povede velmi dobře.