Nábytek z umělého ratanu – stylové posezení nejen na terasu

Taky se již těšíte na jaro, slunce, svěží rána a na všechny změny, které s sebou toto roční období přináší? Na čas, kdy lze trávit volné chvíle venku na čerstvém vzduchu a užívat si první sluneční paprsky za zvuků měnící se přírody. Jen tak se pohodlně usadit na terase a nechat slunce, ať nás po dlouhé zimě opět pošimrá na tváři.

K tomu nepotřebujete nic víc než kvalitní zahradní nábytek a šálek dobré kávy nebo čaje. A jak praví klasik, lépe je býti připraven! Pokud tedy ještě nemáte pohodlné posezení na terasu či zahradu, máme pro vás skvělý tip!

rohová sedací souprava Zaffiro
Stylové posezení
rohová sedací souprava Zaffiro
Stůl Orso a židle Condor
Komfort pro 6 osob
stůl Orso a židle Condor

Ratanový nábytek nejen úžasně vypadá, ale je i velice lehký a komfortní. Dlouhou dobu byl doménou přímořských letovisek, kde krášlí hotely a restaurace. V současnosti ho nalezneme v každé prodejně s designovým nábytkem. Proč si nedopřát trochu středomořské atmosféry také na svojí zahradě? Dizajnéři a návrháři nábytku ratan doslova milují. Dokáží z něho vyrobit nádherné designové kousky, kterými bychom si hned zařídili terasu našich snů. Přírodní ratan je dřevo velmi lehké a ohebné, na výrobu nábytku do venkovního prostředí je ale mnohem vhodnější ratan umělý. Co do vzhledu a elegance za přírodním vůbec nezaostává. Je daleko odolnější vůči nepříznivým podmínkám venkovního prostředí, za kterých by u přírodního došlo k degradaci vlastností. Nábytek z umělého ratanu se snadno udržuje, stačí ho omýt vodou a nechat uschnout. Tak jako každý nábytek i tento ale potřebuje čas od času menší make-up. Proto když zjistíte, že se lak začne časem oloupávat, jednoduše ho přetřete novým lakem.

Zahradní nábytek z umělého ratanu lze pořídit jako set nebo jednotlivé kusy zvlášť. Při nákupu je dobré myslet na to, že standardně je levnější pořízení setu než postupný nákup jednotlivých kusů. Na trhu naleznete jak nábytek s hliníkovou tak i dřevěnou konstrukcí. Rozhodně je lepší dát přednost hliníkové, která na rozdíl od té dřevěné nepodléhá škůdcům, nerezaví a je lehká. Doporučujeme vám nábytek pořizovat u renomovaného prodejce, který vám zaručí, že nábytek bude ručně splétán z kvalitního umělého ratanu a polstrování bude ušito z voděodolné látky. Skvělou inspirací je nábytek z kolekce Perla, který splňuje všechny výše zmiňované náležitosti.

Lehátko Prato s odkládacím stolečkem
Lehátko Prato s odkládacím stolečkem
se vám bude těžko opouštět
Jídelní set Rosa
Jídelní set Rosa
zútulní každou kuchyň

Časopisy o moderním bydlení jsou plné krásných sestav z černého nebo tmavě hnědého ratanu v kombinaci s polstrováním ve světlých přírodních barvách. Takové terasové posezení je nejen velice efektní a stylové, ale také komfortní. Proč si nepořídit podobné i na vlastní terasu? Rohová sedací souprava, jídelní sestava nebo třeba lehátko bude krásným doplňkem, který vaši terasu oživí. Velice oblíbené rohové sedací soupravy se většinou skládají z jednotlivých kusů, jako jsou boční nebo rohové díly, které lze použít také jako samostatné sedačky nebo křesla. Při nákupu se ujistěte se, že sklo použité na vrchní desku konferenčního stolu je tvrzené. V případě rozbití se totiž rozpadne na malé neostré úlomky a předejdete tak možnému zranění.

Pokud i vy patříte k těm, kteří rádi tráví léto sluněním u bazénu s vychlazeným nápojem v ruce, určitě si zamilujete pohodlné lehátko s odkládacím stolečkem. Lehátko lze zcela sklopit a díky lehké konstrukci jednoduše přenášet. Na rozdíl od lehátka vám pohovka Concha poskytne místo pro lenošení ve dvou. Součástí pohovky je také sklápěcí stříška, která v létě slouží jako stínidlo. Nábytek z umělého ratanu se používá nejen v exteriéru, své místo má také v interiéru. Jídelní sety se hodí jak do domácností, tak i do cukráren, kaváren nebo restaurací. Odpolední čaj nebo večerní posezení s přáteli tak bude díky ratanovému nábytku nejen pohodlné, ale i stylové.