Glasoase® a dřevostavba K-KONTROL

49

Dřevostavby se těší čím dál větší oblibě. Rádi bychom vám proto představili naše vybrané instalace na některých z nich. První je dřevostavba K-KONTROL systému s předem připraveným nosným trámem. Dalším dřevostavby budou RD Rýmařov nebo ATRIUM.

produkt:Glasoase
rozměry:8,228 x 3,213 m
barva konstrukce:WT 029/90147
střešní markýza / látka:Sottezza II OptiStretch/ WE 6-374
vertikální markýzy / látka:Vertitex / Soltis 86-2046-177
výrobce:weinor
podlaha:Merbau
Zakládání Glasoase na zemní vruty do jílovité půdy.
Zavrtaný vrut do hloubky 1,6 m s přišroubovanou podstavou a obnovenou dlažbou v jeho okolí.
Obvodové zasklení se skládá z posuvného zasklení w17-c a fixního zasklení LITE.
Pro Glasoase o rozměrech 8,2 x 3,3 m bylo použito celkem 15 zemních vrutů.
Příprava zadní nosné konstrukce. U dřevostavby jsou ve většině případů vertikální složky síl zcela kompenzovány speciálním zadním nosníkem. Nosník má šířku pouhých 60 mm.
Podkladový nosný profil - jeho zadní vyztužená část, na které spočívá zadní nosník.
Na zastřešení je dobré pamatovat již při stavbě dřevostaby. Statik znalý daného systému může navrhnout nosný trám přímo pro potřeby budoucího zastřešení terasy.
Montáž zadního nosníku zastřešení Glasoase
Zadní nosník je uchycen nerezovými vruty do dřeva k předem připravenému nosnému trámu. Trám zde stabilizuje horizontální složky sil.
Spojování čelního nosníku s integrovaným okapem. Od šířky zastřešení 7 metrů se čelní profil skládá ze dvou a více částí.
Tmelení připojovací spáry Glasoase k fasádě. Dodržení technologických postupů doporučených výrobcem tmelu je zásadní pro dlouhou životnost spáry. Ta může být 10 a více let. Tmelení není vůbec jednoduchá věc! Správný poměr šířky a hloubky spáry, použití správného aktivátoru povrchu, primeru nebo vyhlazovacího prostředku. To není zdaleka vše... Tmeleni raději přenechte odborníkům se zkušenostmi.
Těsnění střešních vrstvených skel 66.2. Těsnění je v rozích nepřerušeno - pouze zastřiženo, aby nedocházelo k jeho vytahování vlivem dilatace.
Glasoase patří mezi nejlepší řešení na trhu. Vyniká propracovanými detaily, štíhlými profily a spolu s doplňky tvoří jednotný a funkční celek. Německá kvalita a léta intenzivního vývoje jsou znát. Proto je konstrukce Weinor již od prvního pohledu lehce rozpoznatelná od obdobných systémů na trhu.
Nemusíte se bát přiblížit k jakékoliv části konstrukce. Dokonale propracované! Tato stavba proto netrvala 5 dní ale celý měsíc včetně podlahy. Intenzívní práce několika lidí každý den.
Připevňování krytek střešních krokví.
Aby byla markýza co nejblíže zdi, provádíme její zapuštění do obdélníkového profilu. Otvor je obložen práškově lakovaným profily. Práškové lakování je ve fasádní kvalitě a to TIGER Drylac.
Příprava spodních kolejniček posuvného zasklení w17-c.
Vypokládání kolejniček do ideální roviny. Výšková odchylka nesmí být větší než 1 mm.
Stylové zastřešení je hotovo. Nyní může začít instalace podlahy z tropické dřeviny Merbau.
Všimněte si pečlivého uzavření přední spáry podkladového hliníku. Hlodavci nemají šanci.
Příprava zemních vrutů pro přední část ochozu Glasaose a vypokládání nosičů podlahy.
Vnitřní část podlahy je zateplena XPS polystyrenem.
Vnitřní podlaha se blíží do finále.
Příprava nosičů pro předních ochoz.
Před nátěrem je podlaha pečlivě vybroušena
Instalace zápustných světel do podlahy
Už se těšíme na finální focení! Rádi vám pak představíme tuto nádhernou stavbu v celé její kráse. Glasoase tvoří s domem dokonalý celek
Čelní zasklení se skládá z osmi listů w17-c s otevíráním z obou krajů směrem ke středovému sloupu.
Boční zaskládá ze tří listů posuvného zasklení w17-c a fixního zasklení LITE.
Glasoase je tzv. studená zimní zahrada s jednoduchými bezpečnostními skly bez tepelně izolačních vlastností. To předurčuje jeji vlastnosti. Zahrada je využitelná téměř celorečně a ve spojitosti s infrazářiči i během mrazivých dní. Infrazářiče se ovládají dálkovým ovladačem a jejich použití má význam v době přítomnosti osob.
Námi dodávané studené zimní zahrady, pod obchodním názvem Glasoase, jsou od německé firmy Weinor. Kvalita provedení zahrady a propracovaný systém doplňků je v současnosti nejlepším řešením na trhu. Funkčnost je zachována v každém ročním období. Jednotlivé prvky Glasoase lze ovládat inteligentním řešením TaHoma od firmy Somfy nebo jakýmkoliv vašim systémem inteligentního domu. Nebo jednoduše jen dálkovým ovladačem.
Na výběr k inteligentnímu řízení vám nabízíme: horizontální markýzy pod sklo nebo nad sklo, vertikální markýzy, infrazářiče, světelné panely, střešní okna a osvětlení nebo zásuvky v podlaze.
Čidla počasí se ve spojitosti s inteligentním řízením postarají o téměř celoroční příjemné klima. A proč téměř celoroční? Protože se jedná o studenou zimní zahradu bez tepelně izolačních skel nelze předpokládat, že se během mrazivých dní uvelebíte na terase delší dobu pouze v lehkém domácím oblečení. Ovšem posedět si s přáteli, kteří jdou zrovna okolo a vypít si kávu nebo svařák nebo si vykouřit cegaretu, je ideální zimní úkol Glasoase. Stačí odložit bundy, pustit infrazářiče Tempura a pohoda je tu. Jo a zouvat se nemusíte, jste přeci venku. To je kouzlo studené zimní zahrady - spojení s okolní přírodou a ročním obdobím.
Infrazářiče vydávají radiační teplo, neohřívají proto vzduch. Působí jako sluníčko přímo na kůži. Ovládají se dálkovým ovladačem a to v přítomnosti člověka. Svými vlastnostmi jsou jako stvořeny pro studené zimní zahrady. Konvenční zdroje tepla, jakými jsou klasické radiátory, se hodí pro zimní zahrady s izolačními skly. Vytápění studené zimní zahrady by bylo neekonomické, leda že máte přebytečnou energii z fotovoltaiky nebo tepelných kolektorů. Pak si můžete nainstalovat třeba podlahové topení.
Největší kouzlo celoprosklené terasy v zimě je, když zasvítí sluníčko. Pak může být teplota uvnitř 15 i více stupňů. A zapnete-li si k tomu ještě infrazářiče? Pak nebudete chtít tyto vzácné chvíle trávit jinde. A jak jsou tyto dny během dlouhodobých zimních inverzí vzácné... Neprůhledná střecha nebo systém s natáčecími střešními lamelami vám tuto možnost upřou. A co víc, když budete chtít světlo budete mít sníh nebo déšť na terase. Trvejte na oddělení ochrany proti dešti a možnost stínění. Při instalaci zastřešení před okny vašeho domu to má obrovský význam!
Glasoase je ideální místo pro vánoční stromeček.
Markýza pod sklo Sottezza II ve verzi zip nemá mezi vodící kolejnicí a látkou žádnou mezeru. Díky zipu je také látka vypnutá bez nutnosti podpůrných lanek. A jakou markýzu si vybrat? Je lepší pod sklo nebo nad sklo?
Markýza nad sklo má lepší vlastnosti v létě, kdy je pohlcené teplo uvolněno vně střechy. Ovšem nevýhoda je špinění látky. Nemusíte se však toho jevu příliš obávat. Látka vydrží několik let, má totiž impregnaci proti hnilobě a plísním. Její povrch se nesmáčí. Samozřejmě jako vše, tak i tyto vlastnosti časem degradují. Ani fasáda vašeho domu nevydrží věčně a ztrácí časem svoji čistotu a barvu. Látku lze po čase vyměnit. Bavíme se o horizontu deseti i více let. Záleží jak budete nároční. Stínit bude stejně i po dvaceti letech.
Markýza pod sklo vyhrává v zimním období. Lze ji použít nezávisle na sněhových/povětrnostních podmínkách. Navíc, máte-li uvnitř větší zdroj vlhkosti jako je například vířivka, zabrání látka vytažené markýzy skapávání kondenzátu ze skel. To se děje, pokud nechcete větrat a je teplota kolem rosného bodu. Což je většinou u teplot lehce nad nulou.
Ani látka pod sklem nezůstane úplně bez nečistot. Tak jako interiérovým záclonám nebo závěsům ani látce markýzy se hmyz nevyhýbá.
Obvodové zasklení je vybaveno zavětrovacími kartáčky.
Podlahu můžeme dodat jako nedílnou součást Glasoase. Z praxe jsme si osvojili několik dobrých postupů během montáže, které zlepší celkový dojem z podlahy. Navíc podlahu zateplujeme. Nebudete muset tyto věci řešit s jinou firmou.
Bojíte se, že vám bude během léta v Glasoase horko? Nebude. Inteligentní systém řízení zajistí vytažení zvolené kombinace horizontálních a vertikálních markýz a předejde tak rozehřátí podlahy uvnitř. Pokud máte střešní okno, lze zajistit jeho plné nebo částečné otevření, když teplota uvnitř přesáhne nastavenou hodnotu. Můžete si také zcela otevřít obvodové zasklení. Vytažené markýzy, otevřená střešní okna, plně otevřené boční zasklení... Opravdu zde v létě není žádný rozdíl mezi pobytem v Glasoase a ve stínu pod klasickou markýzou. Vzduch dokonale cirkuluje
A kde studená zimní zahrada vyhrává ve srovnání s klasickou zimní zahradou? Máte stále pocit, že jste venku. Je to předěl mezi interiérem a exteriérem. A pokud srovnáváte stejnou kvalitativní úroveň, tak také nižší pořizovací cena.
Pokud si nepřejete mít uvnitř zimní zahrady celoročně stabilní teplotu a vlhkost, ale toužíte být blíže k zahradě, je Glasoase ideální volbou.
Teď si představte, kdyby před okny byla pevná střecha nebo střecha s natáčecími lamelami. Bylo by uvnitř domu málo světla! To si přes zimu určitě nepřejete. Nebo chcete mít sníh na terase?
Bezpečnostní skla jsou pochozí a jsou navrženy přímo na danou sněhovou oblast. Sněhových splazů ze střechy domu se proto bát nemusíte. Ani extra vydatné sněhové nadílky. Aby sníh sjížděl dál ze střechy Glasoase nabízíme také verzi s převisem. Celkem nabízíme tři typy provedení.
Konstrukce je celohliníková a práškově lakována v kvalitě fasádního polyesteru. Hliníková konstrukce umožňuje návrh štíhlých profilů se zachováním požadované únosnosti, která může být až 500 kg/m2! Krokve jsou ze štíhlých profilů, mají šířku pouze 8 cm.
Obvodová skla jsou bezrámová. Výhledu na krásnou zimní scenérii nic nebrání. Jsme uvnitř ale přitom venku.
LED osvětlení jsou stmívatelné dálkovým ovladačem, stejně jako infra vytápění.
Při montáži jsme velmi precizní a žádný detail nenecháváme nevyřešený. Jsme rádi, když máte ze své investice dlohodobou radost.
Ani takováto metrová nadílka sněhu není problém. Navíc díky tomu, že na střeše nejsou izolační skla, pouze bezpečnostní vrstvená, sníh velmi brzy sjede dolů. Proto je dobré mít na střeše alespoň minimální sklon. Střecha bez sklonu nemůže být v těchto ohledech funkčním řešením.
Obvodové zasklení vpředu lze umístit mezi sloupy nebo za. Zde je zasklení umístěno mezi sloupy. Variabilita a možnost parametrizace Glasoase je obrovská. Léty prověřený a neustále vyvíjený systém německé kvality.
Důkazem, že se jedná o špičkový produkt na míru svědčí i délka montáže. Většinou trvá i s podlahou kolem 30 dní!
Všechny doplňky tvoří jeden celek. Jsou dělány na míru ve stejném designu a barvě.
Podlahu děláme v různých provedeních. Máte na výběr tropické dřevo, různé kompozitní materiály nebo dlažbu. Pokládku dlažby zajišťujeme ve spolupráci s jinou firmou.
Na shledanou... A příště možná u vás!