Glasoase® – funkční zastřešení pro vaši terasu

48

Čiré sklo propouští všechno světlo. Zastřešení je proto vhodné instalovat před portálová okna vašeho domu. Čiré sklo umožňuje maximální využití solární energie – skleníkového efektu. Interiér se rychle sluníčkem prohřeje. To oceníte během chladných dní. Oddělení ochrany před deštěm od stínící funkce. I když prší nebo sněží, budete mít uvnitř terasy dostatečné množství světla a přitom bude vybavení terasy chráněno před vlivy počasí. Tepelnou pohodu v létě zajišťují markýzy, otevíratelnost všech prosklených stěn a motoricky ovládaná střešní okna. Dokonalý systém doplňků, které vytváří z prosklené terasy dokonale funkční celek v každém období v roce. Světelné panely, infrazářiče, markýzy nebo motoricky ovládané střešní okna. A jak dlouho vypadá terasa jako nová? Podívejte se spolu s námi na terasu, kterou jsme instalovali před 2,5 lety. Důkazem funkčnosti řešení je, že majitel terasy investice nelituje a pořídil by si ji od nás znovu.

produkt:Glasoase
rozměry:5,745 x 4,6 m
barva konstrukce:trendová 029/80081
střešní markýza / látka:Sottezza / 3-718
vertikální markýzy / látka:Vertitex / Soltis 86-2171-177
výrobce:weinor
podlaha:Zapuštění kolejniček do původní podlahy
abc
__Čelní stěna po otevření se dvěma parkovacími místy. Díky odsazení předních stojin působí návrh velmi vzdušně.
abc
__Markýzy Glasoase vytvářejí lehký stín. Vertikální clona je částečně průhledná. Proto se uživatel uvnitř terasy cítí příjemně.
abc
__Bezrámové obvodové zasklení lze jednoduše otevřít. V létě tak terasa neztrácí svůj půvab a vzdušnost.
abc
__Míra propracovanosti všech detailů Glasoase je obdivuhodná. Konstrukce je celohliníková a kompletně navržená a vyrobená v Německu.
abc
__Posuvné bezrámové zasklení w17-c umožňuje nerušený panoramatický výhled. Po otevření jsou skla seřazena za sebou. Nabízíme také posuvné a otočné zasklení w26-c, které lze přesouvat přes roh konstrukce.
abc
__Plně otevřená boční stěna. Po otevřením boční stěny vznikne shromaždiště o šířce jednoho listu.
abc
__Střecha je tvořena bezpečnostním vrstveným sklem. Nosníky střechy působí lehce a ladně. Hliníkové profily jsou exkluzivně navrženy pro Glasoase. Unikátní systém se obejde bez viditelného spojovacího materiálu a svarů.
abc
__Protažení bočního zasklení k rámu portálového okna. Boční zasklení tak podbíhá zadní konzoli až k portálovému oknu. Takto je řešena pouze pravá strana. Na druhé straně již okno není. Zasklení proto končí zároveň s konzolí. Krása Glasoase spočívá právě v pečlivém vyřešení všech detailů.
abc
__Statika konstrukce je počítána pro každý návrh. Na základě rozměrů Glasoase, sněhové oblasti a zatížení větrem daného místa se stanovuje výška nosníku/krokví střechy, jejich rozestupy a počet stojin. Konstrukce je tvořena jen z takových průřezů nosníků, které jsou pro danou instalaci potřeba. Návrh tak není předimenzován je působivý a minimalistický.
abc
__LED světelné panely vytvářejí kouzelnou večerní atmosféru.
abc
__Všechny doplňky jsou nedílnou součástí Glasoase, se kterou tvoří harmonický celek. Nejedná se zde o přílepky od různých výrobců v různém kvalitativním provedení a designu.
abc
__Zastřešení má půdorysné rozměry 5,7 x 4,6 m.
abc
__Odsazení předních stojin je navrženo na šířku jedno listu posuvného zasklení. Velikost odsazení stojin je 986 mm.
abc
__Čelní stěna je navržena z šesti listů posuvného zasklení w17-c. Otevírání je navrženo s ohledem na průchozí cestu s posuvem listů od středu do stran. Na obou krajích tak vzniknou shromaždiště.
abc
__Detaily, detaily a zase detaily. Napojení jednotlivých částí je designově čisté. Na obrázku lze vidět napojení integrovaného okapu, fixního zasklení štítu, postranní krokve a posuvného zasklení w17-c.
abc
__Celková plocha terasy je rozdělena na dvě částí: zastřešenou a otevřenou plochou pro grilování a sportovní aktivity jako je stolní tenis.
abc
__Spodní kolejničky posuvného zasklení jsou pečlivě zapuštěny do podlahy. Pro bezproblémový odtok vody je pod kolejničkami instalován odtokový žlab. Pro dořešení detailu napojení velkoformátové dlažby na kolejničky byly použity hliníkové profily v barvě konstrukce.
abc
__Čiré sklo střechy zajistí dostatek světla pro vaše portálové okno. Respektive vůbec nebrání jeho průchodu. To velmi oceníte během pochmurných podzimních a zimních dnů. Žádný jiný systém není tak funkční v porovnání s tím, který má oddělenou ochranu před deštěm od stínění a s čirou střešní výplní!
abc
__Pokud budete chtít stín, stačí dálkovým ovladačem vydat povel k vytažení střešních markýz. Na výběr máte pestrou paletu barev a vzorů. Pokud je umístěna markýza pod sklo, můžete zvolit i jednolité světlé barvy, které vytvoří příjemně lehký stín. Nyní je také dostupná verze zip, kdy mezi kolejničkou markýzy a látkou není žádná mezera.
abc
__Pokud není terasa orientována na sever, jsou markýzy důležitou součástí Glasoase. Léto na terase je díky nim stejně příjemné jako pod samotnou markýzou. Pro dokonalou ventilaci si lze vybrat také motoricky ovládané střešní okno. Pak je díky cirkulaci vzduchu pod terasou příjemněji než pod samostatnou markýzou venku.
abc
__Nerezové madlo posuvného zasklení instalované na tvrzené sklo o tloušťce 10 mm.
abc
__Večer vám markýzy mohou zase poskytnout větší soukromí.
abc
__Světelné panely se skládají z LED diod s optikou, která zajišťuje optimální rozptyl světla bez nepříjemného oslnění. Provedení je minimalistické.
abc
__Večerní slunce je již v interiéru žádoucí. Z pohodlí sedačky je vydán povel k vytažení markýz a sluneční paprsky jsou uvnitř.
abc
__Provedení stojiny, vertikální markýzy a krokve. Sklo je instalováno do pryžového lůžka na spodní části krokve. Díky tomu působí zastřešení mnohem lépe ve srovnání s umístněním zasklení na vrchní části nosníku.
abc
__Vertikální markýza VertiTex. Ve větru je stabilizována lankem upevněným na čelu stojiny.
abc
__Večerní atmosféra je neodolatená. Pod zastřešením budete trávit nejvíce času.
abc
__I po 2,5 letech vypadá zastřešení téměř jako nové. Glasoase je výrobcem Weinor neustále zdokonalováno. Inovace se dočkala markýza pod sklo Sottezza II, která má nyní modernější design a je dostupná také ve verzi Zip. Mezi kolejničkou a látkou není mezera a není potřeba podpůrných lanek.
abc
__Obvodové zasklení je vyrobeno z bezpečnostního tvrzeného skla. Po rozbití se rozpadne na malé úlomky, které minimalizují pravděpodobnost řezného poranění.
abc
__Vaši mazlíčci si terasu oblíbí stejně jako vy. Příjemné místo pro relaxaci a odpočinek.
abc
__Při návrhu Glasoase bylo potřeba počítat se spádem podlahy, který již nemohl být stavebně kompenzován. Provedení podlahy bylo navrženo mnohem dříve bez vztahu na zastřešení. Jedinou možností jak zachovat bezbariérovost, bylo zanořit kolejničky dle spádu. Zářez do podlahy byl zakryt hliníkovými profily v barvě konstrukce.
abc
__Prosklený roh po otevření obvodových stěn posuvného zasklení w17-c je ideální pro umístění květin nebo nábytku.
abc
__Zahradu si teď užijete mnohem více. Glasoase je funkčním předělem mezi interiérem a exteriérem, který propojí vaší zahradu s obývacím pokojem. S pohodlím domova a přitom venku.
abc
__Světlo je život. Ideální letní obývací pokoj. Mnoho našich klientů na terasa tráví během jara, léta a podzimu téměř veškerý čas. Sportovní přenosy, grilování, čtení, home office, obchodní schůzky...
abc
__Odrazy LED diod ve skle působí jako hvězdné nebe. Světlo je teplé barvy 3700 K a je stmívatelné dálkovým ovladačem.
abc
__Konstrukce je celohliníková. Pokud je potřeba ze statického pohledu vložit dovnitř hliníkových profilů výztuž, tak ta je galvanicky pokovená. Kondenzovaná voda uvnitř proto vyztuž nedegraduje. Výztuží lze například zvýšit osový rozestup stojin nebo zvýšit zatížení krokví bez nutnosti zvětšovat průřez nosníků.
abc
__
abc
__
abc
__
abc
__