Glasoase® v patře bytového domu

34

Stylové zastřešení Glasoase® významně rozšiřuje obytnou plochu bytu. Původní terasa s betonovou dlažbou se proměnila k nepoznání. Bohaté množství doplňků poskytuje svým uživatelům téměř dokonalý komfort! Pojďte se s laskavým svolením majitelů podívat na nádheru Glasose otevřením fotogalerie kliknutím na fotografii. Uvidíte propracovanost každého detailu.

produkt:Glasoase
rozměry:6,482 x 3,476 m
barva konstrukce:Trendová 90147
střešní markýza / látka:Sottezza / WE 3-719
vertikální markýzy / látka:Vertitex / FE92-2171-177
výrobce:weinor
podlaha:Merbau
pred-realizaci
Před realizacíTerasa, která je zatím používaná jen zřídka, má být přeměněna na místo s celoročním využitím. Místo pocitově úzce propojené s exteriérem a komfortem interiéru.
pudorys-zastreseni
Půdorys zastřešeníGlasoase rozšíří užitnou plochu bytu téměř o 23 m2.
demontaz-konzol-markyzy
Demontáž konzol markýzySoučástí realizace byla demontáž staré markýzy. Nevýhodou na fotografiích zdokumentovaného způsobu montáže ve srovnání s kotvami Thermax je, že vlivem působení sil dochází k deformaci vypokládky konzol a k jejich následnému uvolnění. Vlevo lze vidět sesun konzoly vlivem jejího uvolnění. Další nevýhodou je pracnost montáže a větší zásah do zateplovacího systému. Při montáži je žádoucí, použití výhradně nerezového spojovacího materiálu. Předejdete tímto nevzhledné korozi a korozivnímu zabarvení fasády.
vytazeni-materialu
Vytažení materiáluVeškerý materiál potřebný pro stavbu terasy musel být vytažen do pátého patra.
montaz-konzoly
Montáž konzolyNarušené zateplení v místě konzol markýzy bylo rekonstruováno. Konzole zastřešení je upevněna 21 kotvami Thermax od firmy Fischer.
zadni-konzola
Zadní konzolaVýška pod konzolou byla záměrně zvolena ve stejné úrovni jako byla výška markýzy. Díky tomu došlo k zakrytí původního místa zásahu do fasády.
demontaz-podlahy
Demontáž podlahyPůvodní betonová dlažba na rektifikačních terčích bude v místě zastřešení nahrazena podlahou z tropického dřeva Merbau. Skladba podlahy je: 100 mm desky EPS + separační textilie + hydroizolační fólie Alkorplan + 50 mm desky Styrodur + separační textilie + betonové dlaždice.
prostupy-hydroizolaci-podlahy
Prostupy hydroizolací podlahyStojiny zastřešení jsou ukotveny do betonové podlahy prostřednictvím pojivé kotvy. Vnitřní část stojiny je vyplněna tepelným izolantem v tloušťce podlahy. Zateplení je v místě zásahu pečlivě obnoveno.
svarovani-hydroizolacni-folie
Svařování hydroizolační fólieVýhodou hydroizolační fólie Alkorplan je její dobrá svařitelnost i po letech. Důležitá je správná teplota svařování, která se ověřuje trhací zkouškou na kontrolním svaru.
detail-izolace-stojiny
Detail izolace stojinyProstupy hydroizolací jsou utěsněny fólií na detaily Alkorplan 1,5 mm. Všechny svary jsou opatřeny šedou zálivkou Alkorplan.
izolace-kotvicich-bodu-kolejnic
Izolace kotvících bodů kolejnicKolejničky obvodového zasklení w17-c jsou ukotveny do betonové podlahy pojivou kotvou. Každý prostup hydroizolací je pečlivě utěsněn. Každá kotva umožňuje výškové nastavení.
podkladni-profily
Podkladní profilyKolejničky posuvného zasklení jsou upevněny na podkladní profil přes EPDM pryž z důvodu snížení přenosu vibrací do podlahy.
podlaha-merbau
Podlaha MerbauTropická dřevina Merbau se vyznačuje vysokou stabilitou s velmi nízkými hodnotami objemového sesychání. Díky tomu může být kotvena neviditelným spojem hardwood clip.
nater-podlahy
Nátěr podlahyPo vybroušení podlahy kartáčovou bruskou a natření bezbarvým olejem plně vynikne krásná kresba dřeva.
vysledek
VýsledekObvodové zasklení se skládá z pěti listů w17-c na čelní stěně a třech listů na stěně boční.
stinici-prvky
Stínící prvkyNedílnou součástí funkčního řešení zasklení terasy jsou stínící prvky v podobě horizontálních a vertikálních markýz. Markýzy jsou ovládány dálkovým ovladačem. V létě vás ochrání před horkem a v zimě nepřekáží průchodu světla do domu.
oblozeni-podlahy
Obložení podlahyNevzhledné klempířské prvky podlahy jsou v interiéru nahrazeny obložením z prken Merbau. Nechybí ani zásuvky do podlahy a zápustné LED osvětlení.
napojeni-vnejsi-podlahy
Napojení vnější podlahyVnější část podlahy z betonové dlažby je napojena přes hliníkovou schodovou hranu ke kolejničce posuvného zasklení w17-c.
stresni-okno
Střešní oknoMotoricky ovládané okno WeiTop DS je vítaným doplňkem v případě, kdy je instalována markýza pod sklo. Tímto je zajištěn lepší odvod teplého vzduchu uvolněného látkou markýzy.
dalkovy-ovladac
Dálkový ovladačVšechny aktivní prvky zastřešení lze ovládat dálkovým ovladačem BiEasy 15M a to individuálně nebo ve skupinách.
pohled-z-interieru
Pohled z interiéruZ obývacího pokoje přímo na terasu. Markýzy Glasoase chrání byt před přehřátím.
svetelne-panely
Světelné panelyVšechny doplňky Glasoase jsou jeho součástí. Spolu s konstrukcí proto tvoří dokonalý celek. Příkladem jsou decentní světelné panely LED Design. Dálkovým ovladačem lze jednoduše nastavit požadovanou intenzitu.
nocni-atmosfera
Noční atmosféraSvětelné panely bohatě osvětlí celý prostor aniž by oslňovaly.
osvetleni-v-podlaze
Osvětlení v podlazeZápustné osvětlení v podlaze lze ovládat rovněž dálkovým ovladačem BiEasy 15M.
roh-obvodoveho-zaskleni
Roh obvodového zaskleníPokud je obvodové zasklení w17-c umístěno za stojiny, je jejich spojení v rohu zajištěno kartáčky na hranách. Zasklení je z kaleného bezpečnostního skla.
strecha
StřechaStřecha je navržena na konkrétní sněhovou oblast. Jako výplň je použito čiré vrstvené bezpečnostní sklo. Střecha je pochozí, proto je občasné čištění hračkou.
celni-stena
Čelní stěnaČelní stěna se skládá z pěti listů posuvného zasklení w17-c a ze dvou modulů vertikálních markýz VertiTex.
bocni-stena
Boční stěnaBoční stěna se skládá ze tří listů posuvného zasklení w17-c a z jednoho modulu vertikální markýzy VertiTex.
celkovy-pohled
Celkový pohledDíky dokonalému designu, prvotřídnímu zpracování sluší Glasoase každému domu. Síla je v každém detailu. Konstrukce vypadá lehce a v kombinaci s doplňky je Glasoase perfektně funční po celý rok. Na záběru lze vidět plně zatažené posuvné zasklení w17-c.
vertikalni-markyzy-vertitex
Vertikální markýzy VertiTexPotah bočních markýz je vyroben ze speciálního kompozitního materiálu Soltis. Díky jeho perforaci umožní vnímání okolí. Plné zatažení markýzy proto nevyvolá stísněný pocit. Pocit, jako byste byli ve stanu. VertiTex zajistí nejen ochranu před sluníčkem, ale i více soukromí. Potah umožňuje omytí jarovou vodou, je potažen vrstvou PVC.
dokonale-reseni
Dokonalé řešení!Pevná střecha s otevíratelnými boky je tím nejlepším řešením, které můžete pro vaši terasu mít. Veškeré vybavení terasy je trvale chráněno před deštěm. Díky rovné střeše a svislých boků se uvnitř cítíte přirozeně jako v místnosti. Navíc můžete plně větrat během deštivého a dusného počasí. Další obrovskou výhodou je možnost úplného zastínění prostřednictvím horizontálních a vertikálních markýz. Na záběru z protějšího paneláku je vidět, jak jsou markýzy důležité. Zajistí Vám plné soukromí! Navíc veškeré doplňky jsou nedílnou součástí konstrukce ve stejném provedení.
horizontalni-markyza-sottezza
Horizontální markýza SottezzaVýrobce Weinor nabízí k zastínění střechy markýzu pod sklo Sottezza nebo nad sklo WGM 2030. Výhodou markýzy pod sklo je ochrana látky před znečištěním. Výhodou markýzy nad sklo zase je, že veškeré teplo je uvolněno vně střechy. Markýza WGM 2030 má proto lepší účinnost. Významným vylepšení je kombinace markýzy pod sklo Sottezza a střešního okna WeiTop DS. Látka je krytá vůči znečištění a účinnost stínění je zvýšená odvodem teplého vzduchu ze štítu střechy oknem. Toto řešení doporučujeme našim zákazníkům nejvíce.
odvetravani-stitu-strechy
Odvětrávání štítu střechyPozice motoricky ovládaného střešního okna je záměrně zvolena v nejhůře odvětrávaném místě obklopeném zdmi domu. Další výhodou je umístění nad dveřmi chodby bytu pro jeho rychlé vyvětrání.
sila-detailu
Síla detailuNěmecká preciznost a léta zdokonalování konstrukce jsou znát i pod drobnohledem. Na konstrukci nenajdete nepěkně zpracovaný detail. Vše ladí a dohromady vytváří harmonický celek. Konstrukce působí jako kdyby jí někdo přivezl v celku přímo z továrny.
plne-otevrene-zaskleni
Plně otevřené zaskleníRozhodujete se mezi posuvným zasklením w17-c a otočným w26-c? Nemějte starost, že vám u posuvného systému w17-c zůstanou parkovací místa. Parkovací místo lze odjistit a posunout dle potřeby. Navíc vždy bude někde umístěn nábytek, kytky atp. Nakonec zjistíte, že jsou parkovací místa žádoucí.
celni-profil
Čelní profilČelní profil markýzy Sottezza zajišťuje vypnutí látky. Opět lze vidět krásu detailu.
odtok vody
Odtok vodyVoda z okapu je svedena uvnitř stojiny. Může se nechat volně vytékat na podlahu nebo přímo napojit pod podlahou na svod do kanalizace. Zde byl vzhledem k velké výšce mezi dlažbou a sodní hydroizolací ponechán původní stav volné absorbce vody spárami dlažby. Odtok je tak lehce přístupný a může se kdykoliv vyčistit.
madla-w17-c
Madla w17-cNerezová madla posuvného zasklení w17-c s logem Weinor uprostřed. Na detailu je také vidět spojení kartáčků.
venkovni-prostor
Venkovní prostorMísto kolem Glasoase bylo záměrně naplánováno na dvě celé betonové dlaždice. Dělení na celé dlaždice působí proporcionálně vyváženým dojmem
solarni-cidlo
Solární čidloSolární čidlo BiSens Solaris automatizuje ovládání markýz. Při překročení stanovené intenzity světla dojde k vyslání povelu k vytažení markýz a naopak. Tímto se předchází přehřátí interiéru Glasoase. Kytičky jsou tak v bezpečí i v případě, že necháte v letním žáru zatažené obvodové zasklení.
pohodlne-se-usadte
Pohodlně se usaďteDokonalé relaxační místo, které bude využíváno téměř celoročně. Brání vám k využívání terasy často vítr nebo je vám večer chladno? Chcete mít možnost regulovat teplotu prostřednictvím markýz a infrazářičů? Chcete více soukromí? Chcete precizní zpracování a dokonalý design, který architektonicky neuškodí vašemu domu? Hledáte kvalitní a variabilní řešení s možností postupného pořízení doplňků. Odpověď je jednoznačná. Pořiďte si Glasoase od předního německého výrobce Weinor.
na-shledanou
Na shledanouA příště možná u vás...