Vybraná reference

Atypické zastřešení s využitím balkónu

Rozměr: 5,443 x 5,154 m
Konstrukce: Trendová 60740
Markýza: Sottezza
Látka: WE4-977
Podlaha: Forest Plus Teak
Výrobce: Weinor
Realizace: Čechy
Hodnocení firmy Confico Trading, s.r.o. - markýzy, stínící technika - NejŘemeslníci.

Markýzy – jak si vybrat vhodný typ stínění!

Rozhodli jste se investovat do stínění a rozhodujete se mezi širokou nabídkou stínících prvků? Proč byste si měli vybrat ze všech typů stínění právě markýzu? Rádi bychom vám přiblížili nejdůležitější vlastnosti a největší výhody použití venkovních markýz, díky kterým se stávají čím dál oblíbenější a zájem o ně neustále roste.

 1. Vybrané typy markýz:

 2. Markýza jako stínící a ochranný prvek pro domácí využití

  Léto s sebou přináší nejenom příjemné, ale i ty nesnesitelně horké dny, kdy je nejlepší se před sluncem schovat. Slunce na terase nepříjemně pálí a teplota v interiéru stoupne tak, že se na terasách ani v pokojích nedá dlouho pobývat. Instalováním venkovní markýzy na balkón, terasu, zahradu či lodžii těmto problémům předejdete. Zajistíte si příjemný stín v exteriéru, zabráníte přehřívání interiéru a léto si opět krásně užijete.

  Venkovní markýzy regulují množství slunečního záření dopadajícího na fasádu a prosklené části, a tím vám zajistí optimální tepelnou pohodu a příjemné klima v interiéru. Markýzy jsou nejen skvělým stínícím prvkem, ale navíc působí i jako ochrana proti UV záření. Sluneční paprsky už vám nebudou bránit prožít pohodové odpoledne na terase s rodinou nebo přáteli. Instalací venkovní markýzy na balkón nebo na terasu můžete nerušeně relaxovat, bavit se nebo pracovat. Příjemný stín navíc jistě ocení i vaši domácí mazlíčci. Instalováním balkonové markýzy v bytových a panelových domech si navíc zajistíte soukromí před zvědavými pohledy sousedů.

  Opal Design s navíjecím volánem
  Dokonalý komfort s markýzou Opal Design

  Oproti jiným způsobům stínění mají venkovní markýzy jednu velkou výhodu – odstíní vám ostrý sluneční svit aniž by došlo k omezení výhledu oknem. V porovnání s pevnými přístřešky můžete markýzu zasunout a nerušeně pozorovat okolí. Večer vám nic nebude překážet při pohledu na noční oblohu. K markýzám si můžete pořídit i široké spektrum příslušenství. Díky osvětlovacímu a topnému panelu si prodloužíte den a užijete si posezení s přáteli a rodinou i v pozdních večerních hodinách nebo na začátku podzimu.

  Tip: V naší nabídce si vyberete markýzu na jakýkoliv typ terasy, balkónu, zahrady nebo lodžie. Zeptejte se nás, rádi vám při výběru poradíme. [chci se zeptat]

  přejít zpět na obsah
 3. Markýza jako stínění pro komerční využití

  Markýzy mají široké uplatnění i v komerční sféře. Jsou oblíbeným stínícím řešením zejména pro zastínění obchodů s výkladními skříněmi a pro letní zahrádky. Markýzy přinášejí majitelům obchodů nejen reklamu a zviditelnění, ale působí i jako ozdoba obchodu, která přitahuje pozornost potenciálních zákazníků. Venkovní markýza zabrání přímému oslunění výkladních skříní, čímž všechny vystavené předměty ochraňuje před vyblednutím. Navíc zabraňuje odleskům světla a zákazníci si tak budou moci lépe a důkladněji prohlížet vystavené zboží.

  Venkovní markýza ochrání nejen vystavené zboží, ale i vás, vaše zaměstnance a zákazníky před vyhřátým interiérem a ostrým slunečním svitem. Instalováním markýzy na letní zahrádce vaší restaurace zpříjemníte a prodloužíte posezení hostů, kteří se k vám budou rádi vracet. Venkovní markýzy vám navíc sníží náklady na energii potřebnou na spouštění klimatizace. Pro komerční využití se hodí jak markýzy se sklopnými rameny, tak i některé markýzy s rameny výsuvnými.

  Markýza s pevnou konstrukcí Plaza Pro
  Markýza Plaza Pro s integrovaným osvětlením nadchne mnoho vašich zákazníků

  Tip: Prozkoumejte naši nabídku produktů a vyberte si vhodnou markýzu pro váš obchod nebo domácnost. Kontaktujte nás, jsme tu pro vás.

  přejít zpět na obsah
 4. Markýza jako energetická úspora a symbol šetrnosti k životnímu prostředí

  Při investování do bydlení se v dnešní době klade důraz hlavně na úspory energií a šetrnost k životnímu prostředí. Díky svým vlastnostem venkovní markýzy splňují oba tyto aspekty. V létě vám markýzy sníží náklady na energii potřebnou na klimatizaci a tím nejen ušetříte finanční prostředky, ale jste také šetrní k životnímu prostředí.

  Je obecně známo, že venkovní stínění je daleko účinnější než interiérové stínění. Jediná opravdu účinná přirozená ochrana před přehříváním interiéru je totiž zastínění prosklených ploch z vnější strany, které zabrání jejich rozehřátí a prostupu tepla dále do interiéru. Venkovní markýzy dokáží zachytit 60 až 80 % sluneční energie před okenní plochou a řadí se tak mezi nejúčinnější typy stínění. Díky energetickým úsporám se vám investice spojená s nákupem markýzy brzy vrátí.

  Plaza Home
  Plaza Home je markýza s dokonalou ochranou před sluncem

  Tip: Pokud jste se rozhodli investovat do kvalitní markýzy, buďte při výběru pečliví a věnujte mu dostatek čas. Zavolejte nám nebo napište, jakékoliv vaše dotazy jsme připraveni zodpovědět. [chci se zeptat]

  přejít zpět na obsah
 5. Markýza jako součást architektury stavby

  Při výběru venkovní markýzy hraje významnou roli jak funkčnost, tak i design markýzy. Díky čistým liniím a různým typům konstrukcí se venkovní markýza hodí prakticky pro jakýkoliv styl stavby. V dnešní době je velký důraz kladen na styl a modernost látek a vzorů. Je jen na vás, zda chcete barvu látky přizpůsobit fasádě, okolí, nebo ponecháte markýzu jako samostatný výrazný architektonický prvek. I jako ten nejnáročnější zákazník si v naší široké nabídce barev a vzorů látek určitě vyberete.

  Markýza Zenara
  Výjimečná markýza pro výjimečné bydlení – markýza Zenara

  Tip: Námi dodávané markýzy mají látky od předních evropských výrobců garantujících jejich vysokou pevnost a barevnou stálost. Pokud si při výběru nebudete jistí, zeptejte se nás, rádi vám pomůžeme. [chci se zeptat]

  přejít zpět na obsah
 6. Markýza jako synonymum komfortu a kvality

  Neslevujte ze svých nároků a buďte při výběru nároční. Kvalita venkovní markýzy je dána nejen kvalitou konstrukce, ale i kvalitou látky. Nosné části konstrukce jsou vyráběny převážně z oceli, ostatní části a ramena z kvalitních slitin hliníku. Zajišťují tak markýze dlouhou životnost a bezproblémovou funkčnost. Vysoké požadavky jsou kladeny rovněž na látky. Ty by měly splňovat vysoké nároky na pevnost, barevnou stálost, odolnost proti plísním a hnilobě. V neposlední řadě by měly obsahovat i UV filtr a speciální úpravu, která usnadňuje údržbu a zaručí, že se špína na látce nezachytí.

  Na trhu existuje mnoho příslušenství, díky kterému se efektivita využití venkovní markýzy zvýší a majitelům přinese větší komfort. Můžete si zvolit manuální ovládání klikou nebo motorické pomocí elektrického pohonu. Ve většině případů si majitelé volí pohodlné motorické ovládání, které je šetrnější k markýze a dovoluje ovládat markýzu bez jakékoliv námahy. Tento typ ovládání je sice finančně náročnější, ale odměnou vám bude větší pohodlí a komfort.

  Markýza Cassita se světelným panelem
  Nejoblíbenějším doplňkem je světelný panel

  Díky slunečnímu, větrnému a otřesovému čidlu je možné nastavit ovládání markýzy tak, že se i ve vaší nepřítomnosti markýza podle počasí sama vysune nebo naopak zasune. V případě slunečného počasí se markýza podle nastavení může sama vysunout a vás tak po příchodu domů nečeká přehřátý interiér, ale příjemné klima. Naopak v případě silných poryvů větru pomáhá větrné či otřesové čidlo předejít zničení markýzy.

  Tip: Vyberte si z naší nabídky ten správný typ ovládání, který vám bude vyhovovat. Kontaktujte nás, jakékoliv dotazy vám rádi zodpovíme. [chci se zeptat]

  přejít zpět na obsah
Autor: Viktorie Grešová, Confico.cz

Kontaktujte nás, rádi vám poradíme!

Odesláním tohoto webového formuláře souhlasíte, že Vaše osobní údaje v něm obsažené může společnost Confico Trading, s. r. o. využít pro účely vytvoření cenové nabídky a že je může nadále zpracovávat v souladu s podmínkami na stránce o ochraně osobních údajů.
PŘÍLOHY: Klikněte nebo sem přesuňte soubory myší.

max 20 souborů, max velikost jednoho souboru 5 MB,
povolené soubory: jpg, gif, png, tif, pdf


Kontaktní údaje ve formátu vCard
  Confico Trading, s. r. o.
IČ: 24209970
DIČ: CZ24209970
Dat. schránka: qfs89vx
Banka: Komerční banka, a.s.
Číslo účtu: 107-8031020297/0100
Registrace: Městský soud v Praze,
oddíl C, vložka 188919
Adresa: U Kůlen 372 Předboj, 250 72
GPS: 50º 13' 35,2" N 14º 28' 20,8" E
E-mail: info@confico.cz
Telefon: (+420) 724 020 988
Skype: confico.cz