Průběh realizace zastřešené terasy Glasoase

64

Podívejte se jak stavíme stylovou zimní zahradu Glasoase se všemi stavebními úpravami. Podrobnosti naleznete v popisu u fotografií.

produkt:Glasoase
výrobce:weinor
podlaha:Millboard - Limed Oak
Půdorys zimní zahrady má rozměr 4 576 x 4 375 mm. Skleněná střecha je pochozí, lehce udržovatelná a její největší výhodou je plná propustnost světla do interiéru domu.
Srovnání terasy před a po realizaci.
Pasový základ nebyl vertikálně provázán výztuží, ta musela být dodatečně injektována. Na injektáž je použita speciální zálivková malta s expanzními účinky SikaGrout 314.
Několika inspekčními vrty jsme zjistili, že železobetonová deska terasy byla ledabyle položena pouze na urostlý terén bez štěrkového lože. Časem došlo k sesednutí zeminy a k prohnutí desky, která tímto zůstala ve vzduchu. Železobetonová deska se prohnula téměř o 5 cm. Proto je provedeno její podepření zemními vruty.
Na podstavu zavrtaného vrutu je vytvořena podpůrná deska s výztuží, která přesahuje vyvrtaný otvor do všech stran. K tomu je využita speciální malta s redukcí smrštění s mírnými expanzními účinky. Zpevnění desky je pak znát i při prosté chůzi.
Nakonec je deska vybroušena a vyrovnána opravnou maltou Planitop 330 a ošetřena dvousložkovou hydroizolací Mapelastic s vložením armovací tkaniny. Výsledek, který zajistí dlouhou životnost.
Terasa je po stranách konstrukčně rozšířena hliníkovými konzolami s hustotou navrženou pro přímé podepření podkladních hranolů kompozitní podlahy Milllboard. Toto rozšíření si vyžádaly přesahující okna na obou stranách terasy. Jinak by nebylo možné navázat obvodové zasklení zimní zahrady.
Každá naše realizace je atypická. Přesah je na každé straně balkónu jiný. Na levé straně je 283 mm a na pravé 253 mm. Cílem bylo zarovnat obvodové zasklení rovnoměrně od vnějších ostění oken.
Instalace kolejniček posuvného zasklení w17 easy.
Nanesení druhé finální vrstvy cementové hydroizolace Mapelastic.
3D model domu s návrhem konzol pro oboustranné rozšíření terasy. Bez tohoto rozšíření by nebylo možné navázat obvodového zasklení až za ostěním oken.
Každý náš projekt začíná pečlivým zaměřením, vytvořením 3D modelu a vizualizací výsledku. Každý milimetr je pro nás důležitý.
Zajistíme také potřebnou projektovou dokumentaci pro místně příslušný stavební úřad.
Střecha je tvořena vrstveným sklem a její statika je navržena konkrétně pro sněhovou zátěž místa instalace, tak jak to požadují evropské normy.
Markýza nad střechu WGM Top a vertikální markýza VertiTex jsou v létě důležitou součástí zimních zahrad.
Čiré sklo zajistí plný přístup světla. Světelné podmínky se tímto v interiéru domu nezmění.
Zde je krásně vidět jak jsme se vypořádali s úzkým rozšířením po obou stranách balkónu. Dvě postranní krokve s úzkou skleněnou výplní mezi.
Bezrámové posuvné zasklení téměř neomezuje výhled do překrásné zahrady.
Odsazení stojin od okrajů umožňuje v určitých rozměrech snížit jejich počet a zároveň vytváří atraktivní vzhled posuvných skel v rozích.
Krásu zahrady si teď můžete vychutnávat téměř celoročně.
Skleněná střecha je z pohledu údržby jednoduchá. Hladký povrch stačí jednoduše jednou ročně umýt tlakovým čističem, vždyť střecha je pochozí. Nebudete tak na terase zápasit s listím, jehličím či jinými nečistotami. To jednoduše ze střechy odfoukne vítr. Je to mnohem jednodušší než vyčistit lamelovou pergolu a zároveň máte celoroční ochranu terasy proti dešti s plným přístupem světla dovnitř domu.
Dálkový ovladač je jednou z možností jak ovládat volitelné příslušenství.
Infrazářič Tempura s regulací intenzity přijde na podzim určitě vhod.
Užitná hodnota prosklené terasy je mnohem vyšší než u jiných řešení. Stín, světlo, ochrana proti dešti a větru nebo skleníkové teplo. To vše lze samostatně využít nebo regulovat dle vašich potřeb a to díky bohaté nabídce volitelného příslušenství.
Kompozitní podlaha Millboard - krása a atraktivní vzhled bez údržby. Jako nová vydrží dlouhá léta.
Zavřené obvodové zasklení a zatažené markýzy. Tato kombinace zajistí během slunečných a chladných dní uvnitř komfortní teplo.
Přední stěna posuvného zaklení je tvořena šesti listy s posuvem do obou stran.
Detail madla. Na výběr je několik tvarů včetně zámku.
Rodinné oslavy nebo jen tak si číst. Nevšední prostor, který budete využívat velmi často.
Je to dřevo, není to dřevo – je to kompozitní terasa Millboard!
Zápustná zásuvka v podlaze, je jedním z užitečných doplňků podlahy.
Vytažená markýza nad sklem WGM Top. Ta je určitě tou správnou volbou pro terasu orientovanou na jih. Další možností je markýza Sottezza II instalovaná pod sklo.
Další výhodou markýzy nad sklo je, že může mít převis přes obrys střechy a tím rozšířit zastíněnou plochu.
Ochranu proti nízkému slunci nebo soukromí zajistí vertikální markýzy VertiTex II, které mohou být částečně průhledné. Stačí si jen zvolit typ a barvu látky, která Vám bude nejlépe vyhovovat.
Zde je krásně vidět úzké rozšíření za hranu balkónu a napojení obvodového zasklení za okno.
Hlavně v detailech se pozná kvalita.
LED osvětlení terasy má příjemnou teplou barvu 3700 K.
Na shledanou a příště možná u Vás 🙂
neváhejte pokračovat ... add Další informace o zastřešení Glasoase
add Požádejte o nabídku