Rekonstrukce hydroizolace balkonu

59

Máte neustále problémy s lepenou dlažbou na terase nebo balkónu a provádíte její opravy téměř každý rok? Řešíte zatékání do interiéru? Spolehlivým řešením je dlažbu s mazaninou odstranit a umístit nad hydroizolaci plovoucí podlahu jako je Millboard, která může nezávisle dilatovat aniž by hydroizolaci časem poškodila. Zároveň hydroizolaci chrání před přímým sluncem. Podívejte se na naše řešení jednoho právě takového hodně problematického balkónu.

produkt:Millboard Driftwood
výrobce:Millboard
Přáním majitelů bylo jednou provždy vyřešit zatékání balkónem do interiéru a zpřístupnit pohled z ložnice do nádherné zahrady.
Pohled na výsledek. Skleněné zábradlí Q-railing a kompozitní podlaha Millboard.
Skleněné zábradlí vizuálně balkón odlehčilo a odhalilo krásu mansardové střechy při pohledu zvenčí.
V interiéru je teď více světla a z postele ložnice lze sledovat roční proměny zahrady. Skleněná výplň zábradlí je tvořena vrstveným a tvrzeným sklem. Dle přání lze sklo prosvětlit LED osvětlením nebo elektricky ovládat transparentnost skla prostřednictvím fólie mezi skly. Sklo je tak mléčné nebo průhledné dle potřeby. To je skleněné zábradlí EASY GLASS® PRO F od německého výrobce Q-railing.
Zde je názorně vidět jak nekvalitně mohou být provedeny některé stavební práce. Výškově byla vana s bitumenovou hydroizolací vyplněna obyčejným fasádním polystyrenem. Nahoře pak byla umístěna PE fólie a betonová mazanina s lepenou dlažbou. Odtok z balkónu byl sveden do okapu střechy a aby výškově navazoval, byl umístěn cca 300 mm nad dno vany. Bohužel toto řešení mělo za následek, že při havárii odtoku se celá vana naplnila vodou, která neměla kudy odtéci a dlouhou dobu po dešti prosakovala do interiéru. Fasádní polystyren byl plně nasycen vodou a byl spíše tepelným vodičem nežli izolantem.
Pokládka tepelné izolace Puren se spádovými klíny. Nerovný povrch byl vyrovnán podsypovým pískem. Na tepelnou izoalci byly isntalovány OSB desky do vlhka s penetračním nátěrem a pojistnou nátěrovou hydroizolací Mapelastic.
Položení geotextílie jako separační vrstvy a instalace poplastovaných lišt a okapnic z poplastovaného plechu. Viditelné lišty byly zvoleny v bílé barvě stejně jako budoucí fasáda.
Příprava a pokládka hydroizolační fólie PVC-P.
Instalace skleněného zábradlí EASY GLASS® PRO F od německého výrobce Q-railing.
Pečlivě vyřešené detaily. Tím se pozná kvalitní produkt a dobře odvedená práce během instalace.
Instalace kompozitní podlahy Millboard a nanesení škrábané omítky Baumit NanoporTop se zrnitostí 2 mm.
Kompozitní podlaha Millboard v dekoru Weathered Oak má podobu velmi zvětralých prken, která jsou odlévána z desítky let starých vybraných dubových desek. Soklové lišty u střešní krytiny byly záměrně zvoleny vyšší, aby voda ze střechy netekla na prkna podlahy, ale byla svedena dolů na hydroizolaci.
Račte se posadit.
Pohled na spodní terasu s detailem rohu skleněného zábradlí.
Na shledanou a příště možná u Vás.
neváhejte pokračovat ... add Další informace o terasách Millboard
add Požádejte o nabídku