Podzim na terase Glasoase

58

Podzim se nám krásně vyjádřil v pestrých barvách stromů a my Vás chceme opět inspirovat návštěvou jedné krásné Glasoase. Jste zváni k návštěvě, prosím, pojďte dále.

produkt:Glasoase
rozměry:6,306 x 3,350 m
barva konstrukce:trendová 029/60740
střešní markýza / látka:Sottezza
vertikální markýzy / látka:Vertitex
výrobce:weinor
podlaha:Millboard - Driftwood
Glasoase s převisem o půdorysných rozměrech 6 306 x 3 350 mm.
Pohodový podzimní večer
Venku je typické podzimní počasí - teplota kolem deseti stupňů, fouká vítr a občas prší. Uvnitř Glasoase je díky konvektorům, infrazářičům a čirému sklu, které propouští sluneční paprsky příjemně.
Glasoase lze proměnit v tropický skleník. V mrazech je zapotřebí zimní zahradu temperovat prostřednictvím konvektoru v podlaze.
Střecha je z vrstveného skla s dvojitou PVB fólií a je pochozí. Čištění je velmi snadné. Kvalitním materiálům nevadí ani bezprostřední blízkost stromů. Ba naopak, vzájemně se krásně doplňují – stromy venku a citronovníky uvnitř.
Celkový pohled na naše dílo. Kompletní rekonstrukce balkónu se skleněným zábradlím, nová zimní zahrada Glasoase® a venkovní terasa z jedinečných kompozitních prken Millboard.
Srovnání pohledu z venkovní terasy před a po rekonstrukci.
Srovnání interiéru před a po rekonstrukci.
Srovnání pohledu ze zahrady před a po rekonstrukci.
Rozebírání zchátralé zimní zahrady, která byla tvořena komůrkovým polykarbonátem a sešroubovanými okny bez nosné konstrukce. Konzole vzadu byla ukotvena pouze rámovými hmoždinkami s pozinkovaným vrutem. Polykarbonátová střecha byla rozbitá od krup, zmechovatělá a s uzavřenou vodou uvnitř komor. Dovnitř zahrady teklo.
Součástí prací byla také kompletní renovace fasády na severní straně domu. Vybrána byla opravná stěrka Baumit MultiWhite a samočistící škrábaná omítka Nanopor se zrnitostí dva. Pro kvalitní aplikaci a vyzrání vrstev fasády, byl povrch krytý před deštěm a chladem.
Nanášení finální vrstvy fasády. Před chladem byly také chráněny citronovníky.
Konstrukce Glasoase roste do krásné zimní zahrady.
Instalace konvektoru s axiálním ventilátorem v provedení nerez do mokrého prostředí.
Pokládka nosičů kompozitní podlahy Millboard.
Kvalitní práce se pozná v detailech.
Pokládka kompozitních prken Millboard s nádhernou strukturou Weathered Oak.
Východní strana se skládá z fixního zasklení štítu w50c Lite a tří skel posuvného zasklení w17 easy. Protože je terasa orientována na sever, nemají skla štítu reflexní vrstvu stopsol.
Detail krokve s krycím profilem hrany vrstveného skla. Glasoase® od německé firmy Weinor je určen náročným zákazníkům, kteří ocení jeho propracovanost.
Balkón horní terasy jsme také kompletně zrekonstruovali. Namísto zděného zábradlí bylo použito skleněné zábradlí s profily Q-railing.
Původní zděné zábradlí znemožňovalo výhled do zahrady, což byla obrovská škoda. Po rekonstrukci je horní terasa dokonale propojena s nádhernou zahradou.
Motoricky ovládané střešní okno s dešťovým čidlem a termostatem.
LED osvětlení s optikou má příjemnou teplou barvu a je stmívatelné. Rovněž má omezeno UV spektrum, aby tolik nelákalo hmyz.
Venkovní terasa z kompozitních prken Millboard si svou krásu udrží dlouhá léta. A to i v takto náročném prostředí na severní straně pod stromy. Organické nečistoty se nezažírají do materiálu, takže stejně jako u kamene lze vše umýt tlakovým čističem.
Aby prostřední sloup nepřekážel chodníčku, byl umístěn excentricky na levou stranu a zarovnán s kroví.
Zimní zahrada je vybavena čtyřmi infrazářiči Tempura.
Krása kompozitních prken Millboard Weathered Oak.
Zákazník firmy Confico má dopředu podrobnou znalost o projektu a spolu jej 3D modelováním utváříme k dokonalosti.
Zařídíme Vám také kompletní dokumentaci pro stavební úřad.
Rozměry obvodového zasklení a zasklení balkónu.
Terasa, která Vás nezklame... Investice do kvalitních materiálů zajistí vysoký užitek a dlouhověkost.
Krása dekoru kompozitní podlahy Millboard. Svou krásu si zachovává léta. Základní materiál je tvořen polyuretanovou pryskyřicí vyztuženou minerálními vlákny.
Tropický záhon je krásnou dominantou zimní zahrady.
Konvektor v podlaze pro temperování zimní zahrady v mrazivém počasí.
Detail infrazářiče Tempura s regulovatelnou intenzitou a příkonem 1.5 kW.
Madla posuvného zasklení w17 easy na čelní stěně, kde se skla posouvají směrem odprostřed do stran.
Zápustná zásuvka v podlaze Legrand Platinum v provedení nerez.
Střecha Glasoase® je tvořena vrstveným sklem a je pochozí.
Na každém detailu nám záleží. A všechny ty drobnosti tvoří dokonalý celek.
Konstrukce Glaoase® od německého výrobce weinor je promyšlená do posledního detailu. Je velmi variabilní a statika se vypočítává pro každý projekt. Zatížení totiž závisí na přilehlých plochách domu, hodnotách zatížení sněhem a větrem v daném místě. Glaoase® svým technickým provedením a variabilitou nemá na trhu konkurenci. Konstrukce umožňuje maximální šířku jednoho modulu 15 m a hloubku 9 m. Dále zatížení sněhem až 500 kg/m2. Konstrukce odolává i extrémnímu počasí a kroupám. Za posledních 10 let naši působnosti nebylo počasí, které by naši realizaci poškodilo. Konstrukce dále nabízí možnost násobného zalomení zadní konzoly nebo předního okapu. Jak okap, tak krokve mohou být zpevněny vložením výztuže, tím může být zvýšen jejich osový rozestup. Možná je i šířka 7 m pouze se dvěma stojinami vpředu. Hliníkové profily jsou tvarově navrženy tak, aby poskytovaly co největší pevnost a zároveň působily minimalisticky. Stěny mají tloušťku 3 nebo 4 mm, záleží na části konstrukce. Pevnost profilů je rozeznatelná na dotyk. U tenkostěnných levných konstrukcí lze cítit deformační průhyb profilu pouhým stiskem. Zde nikoliv.
Pohled na dělení střechy v místě integrovaného okapu. Nechybí ani krycí lišty v barvě konstrukce hran skel a sítko v okapu.
Umístění infrazářiče Tempura vpředu.
Relaxovat venku na terase u grilu nebo vevnitř zimní zahrady? Nic Vás neomrzí.
Spodní kolejničky posuvného zasklení w17 easy jsou zapuštěny do podlahy. Kolejničky mají nerezovou ochranu pro snadný pohyb skel a dlouhou životnost.
Čiré sklo zajistí maximální solární zisk uvnitř zimní zahrady v chladném období. Zde je terasa orientována na sever. V létě ji proti přehřátí chrání markýza pod sklem Sottezza II OptiStretch a dvě motoricky ovládaná okna.
Kazeta markýzy pod sklem Sottezza II OptiStretch. Zde je krásně vidět jak jsou doplňky promyšlenou součástí Glasoase.
Zimní zahrada vůbec nebrání prostupu světla do interiéru. To je obrovskou výhodou. A o to více, když je terasa orientována na sever.
Plně vysunuté střešní okno.
Detail krokve a okapu. Žádné šrouby a nevzhledné krytky.
Organická křivka podlahy.
Na shledanou a příště možná u Vás.
neváhejte pokračovat ... add Další informace o zastřešení Glasoase
add Požádejte o nabídku