Glasoase® u koupacího jezírka

40

Vyjádření klienta ______ „Po dokončení se terasa stala nejobydlenějším místem v domě, proto jsme velice rádi, že jsme si pro realizaci zvolili opravdové mistry stavitele. Výsledné dílo ve své nádheře a dokonalosti předčilo mé očekávání. Je to náš opravdový klenot, který celé rodině po mnoho let bude dělat radost a proto je to jedna z nejlepších investic.“

Realizace je náročná zejména pro svou konstrukci podlahy, která je postavena na zemních vrutech. Protože původní dřevěná podlaha staticky nevyhovovala, byla nahrazena hliníkových roštem. Na něm pak vyrostlo stylové zastřešení Glasoase®. Pojďte se spolu s námi podívat na tuto realizaci. Všiměte si hlavně propracovanosti jednotlivých detailů, které Glasose právem činí nejlepším řešením na trhu. Celková časová náročnost projektu byla 2 160 člověkohodin. Fotografie nejsou digitálně upravované.

produkt:Glasoase
rozměry:4,639 x 4,898 m
barva konstrukce:Trendová 60740
střešní markýza / látka:WGM 2030 / WE 3-743
vertikální markýzy / látka:Vertitex / FE92-2013-177
výrobce:weinor
podlaha:Forest Plus Merbau
pred-realizaci
Před realizacíProtože původní dřevěná příhradová konstrukce podlahy staticky nevyhovuje požadavkům Glasoase na zatížení a maximálním deformacím, bude podlaha nahrazena novou.
puvodni-konstrukce-podlahy
Původní konstrukceZde je krásně vidět průhyb původních dřevěných nosníků. Přidané zatížení by již konstrukce nezvládla.
podperne-sloupy
Podpěrné sloupyDřevěná podlaha byla založena na 14 nerezových sloupech vetknutých do betonové patky.
vyuziti-stavajicich-podper
Využití stávajících podpěrPůvodní podpěrné sloupy se rovněž využijí. Je však potřeba snížit jejich výšku tak, aby vyhovovala skladbě hliníkového roštu.
zavrtavani-zemnich-vrutu
Zavrtávání zemních vrutůDalší podpěrné body jsou tvořeny 36 zemními vruty Krinner KSF M 76x1300. Zavrtávání do jílovité půdy jde jako po másle.
separace-vrstev
Separace vrstevAby nedocházelo k vyplavování bahna do koupacího jezírka je spodní vrstva stabilizována geotextílii filtek 500g/m2.
svarovani-geotextilie
Svařování geotextílieGeotextílie je snadno svařitelná. Předpokladem dobrého svaru je správná teplota. Kvalitní horkovzdušná svářečka je proto základ. My používáme svářečku Leister Triac.
stabilizacni-vrstva
Stabilizační vrstvaGeotextílie je následně stabilizována betonovou drtí.
priprava-nosniku
Příprava nosníkůSpojování hlavních nosníků hliníkového roštu.
staticky-vypocet-rostu
Statický výpočet roštuStatické posouzení roštu. Pro sklo zastřešení se uplatňují přísné deformační limity.
spojovaci-material
Spojovací materiálVšechen spojovací materiál je nerezový. Pásovou pilu používáme proto, aby při řezání nevznikaly žhavé létající piliny, které snadno poškodí sklo nebo jiné náchylné materiály. Řez je sice nákladnější, ale minimalizovat rizika se vyplácí.
kavicka
KávičkaDěkujeme touto cestou panu majiteli za skvělé domácí cappuccino, které nám každý den připravoval.
kotveni
KotveníHlavní nosníky jsou místy kotveny do původních betonových patek chemickou maltou Fischer.
vytrvale-kazdy-den
Vytrvale každý denUsilovně pracujeme každý den. Práce v podobě roštu proto uspokojivě přibývá. Během kratších dní se bez umělého osvětlení neobejdeme.
rost-kolem-virivky
Rošt kolem vířivkyKolem vířivky je to malinko složitější. Kombinace původních sloupků a zemních vrutů.
nosna-cast-rostu
Nosná část roštuHlavní nosná část roštu je hotová.
vyztuhy
VýztuhyInstalace výztuh v místě podpěr hlavních nosníků.
zemni-vrut
Zemní vrutDetail zavrtaného vrutu. Výšková nepřesnost je u všech 36 zavrtaných vrutů do 2 mm.
odsavani-pilin
Odsávání pilinAby nedocházelo k znečišťování koupacího jezírka pilinami, používáme blízko vody odsávací systém Bosch.
roznaseci-vrstva
Roznášecí vrstvaInstalace roznášecí vrstvy podlahy. Půdorys je totožný s původní podlahou.
rost-je-hotov
Rošt je hotovA rošt je hotov. Už jen odstranit výtyčky.
orientacni-vizualizace
Orientační vizualizaceNa fotografii s původní podlahou byla vizualizována konstrukce Glasoase. Je tak možné získat hrubou představu o tom, jak bude zastřešení vypadat. Skutečný výsledek je však daleko lepší.
pudorys-zastreseni
Půdorys zastřešeniPůdorysné rozměry Glasoase jsou 4 639 x 4 898 mm.
instalace-zadni-konzole
Instalace zadní konzoleKotvení zadní konzole je provedeno distanční montáží do železobetonu prostřednictvím 25 kusů kotev Thermax 16/12 od firmy Fischer. Po původním osvětlení zůstaly pouze dráty.
integrovany-okap
Integrovaný okapPočet stojin lze snížit přidáním jedné nebo dvojité výztuže dovnitř okapu. Ta je uživateli ukryta v jedné z komor extrudovaného profilu. Tento okap má jednu výztuhu a váží 86,1 kg.
elektroinstalace
ElektroinstalaceRozvod kabelů je v Glasoase ukryt. Různé části konstrukce vyžadují různé druhy kabelů: odolné proti oděru, do vody nebo thermo kabely. Všechny mají společnou vlastnost – jsou určeny pro pohyblivé uložení a do venkovního prostředí. Zde protahujeme polyuretanový kabel odolný proti oděru. Průřez vodiče se určuje s ohledem na maximální celkový příkon všech napájených spotřebičů. V Glasoase jsou všechny spotřebiče první třídy s ochranou zemněním. Použití klasických CYKY kabelů běžně dostupných v hobby marketech je nepřípustné! Ty jsou určené pouze pro pevné uložení.
system-profilu
Systém profilůPředností konstrukce Glasoase je důmyslný systém profilů se zámky, které minimalizují nutnost používání viditelného spojovacího materiálu. Příkladem je nosník „I“ stabilizující boční síly větru. Nejdříve je přišroubován samotný nosník a poté je zakryt pohledovým profilem. Profily se zamykají prostřednictvím svorek. Výsledek je perfektní! Nelze rozpoznat jednotlivé části.
prijimac-dalkoveho-ovladani
Přijímač dálkového ovládáníPrecizně provádíme také části, které jsou běžnému uživateli skryty. Zde je vidět přidavná izolace spojky přijímače dálkovéhop ovládání infrazářiče Tempura.
izolace
IzolaceAby nedocházelo k profukování dilatačními mezerami mezi prkny, byla vnitřní část podlahy zateplena extrudovaných polystyrenem. Ten je přilepen mezi dřevoplastové nosiče. Záleží nám na vaši trvalé spokojenosti. Nově k řezání plystyrenu používáme tavící nůž.Nepořádek v podobě poletujících odřezků u nás nehrozí.
kryci-geotextilie
Krycí geotextílieDilatační mezery mezi dřevoplastovými prkny jsou 5 mm. Protože by nebylo příliš vzhledné, kdyby mezerami prosvítal světlezelený extrudovaný polystyren, je nakonec podlaha zakryta černou geotextílii.
pokladka-muze-zacit
Pokládka může začítTakto vypadá kompletní příprava před instalaci dřevoplastových prken Forest Plus Merbau. Nosiče jsou pohyblivě uloženy a tak bez defektů mohou termicky pracovat.
prkno-za-prknem
Prkno za prknemBěhem instalace se snažíme aktivně předcházet mechanickému poškození prken. Stále udržování čistoty a ochrana prken je pro nás samozřejmostí.
venkovni-ochoz
Venkovní ochozKolmá prkna jsou instalována s přesahem a následně zakrácena ponornou pilou Festool.
instalace-obvodoveho-rostu
Instalace obvodového roštuObvodový rošt se skládá opět z kombinace hliníkových profilů a dřevoplastových nosičů. Nad vodou si dáváme záležet, aby nedocházelo k znečišťování jezírka pilinami.
pristupove-schody
Přístupové schodyZ obou stran terasy budou schody.
vykruzovani-zapustnych-zasuvek
Vykružování zápustných zásuvekDo podlahy budou umístěny tři zápustné dvouzásuvky Legrand v provedení nerez.
pod-podlahou
Pod podlahouSpeciální kabelové spojky pod podlahou mají krytí IP68. V hliníkovém pouzdře je ukryt přijímač dálkového ovládání bočních vertikálních markýz.
hotovo
HotovoPo více než 2 160 člověkohodinách je hotovo. Hledáte-li výjimečné zastřešení terasy a precizní provedení montáže je Confico tou správnou volbou. Nabízíme funkční řešení bez kompromisů.
led-osvetleni
LED osvětleníSvětelný panel pod krokvemi LED Design má podle délky 3 až 11 LED diod s optikou. Světlo je stmívatelné dálkovým ovladačem a má teplou barvu 3 700 K.
stinici-prvky
Stínicí prvkyHlavním stínícím prvkem je horizontální markýza nad sklo WGM 2030. Válec nad předělem skel stabilizuje látku ve větrném počasí. Na východní čelní straně je umístěna vertikální markýza VertiTex WeiTop a na jižní levé straně je umístěna vertikální markýza VertiTex Universal. Čtyři světelné panely mají celkem 32 LED diod.
dobre-rano
Dobré ránoJe právě sedm hodin ráno a čeká nás velmi horký den. Maximální denní teploty mají dosahovat ke 39 stupňům. Vlaštovky nalétávají k vodě pít.
snidane
SnídaněSnídaně je na stole. Kde jinde by byla snídaně krásnější než na terase. Pozorovat přitom rozevírání leknínů a vlaštovky jak pijí z jezírka je nádhera!
detail-krokve
Detail krokveOsobitý design a pečlivě vyřešené detaily to je to hlavní, co konstrukci Glasoase odlišuje od své konkurence. Důkazem promyšlenosti je například zakracování většiny profilů již v továrně během výroby před práškovým lakováním. Ve spojích proto neprosvítá lesklý nenalakovaný řez.
symbioza
SymbiozaVšechny části Glasoase jsou speciálně navrženy. Propojující design vytváří dokonalý celek.
dokonalost
DokonalostVertikální markýza VertiTex WeiTop na čelní stranu je svým provedením odlišná od markýzy na boční stranu VertiTex Universal. WeiTop kopíruje tvar okapu. Viditelné jsou také zavětrující kartáčky mezi mezerami obvodového zasklení w17-c. Jsou vyrobeny z transparentního plastu a proto příliš neruší váš panoramatický výhled. Kartáčky lze jednoduše sundat.
pozorovat-mesic
Pozorovat měsícVečery strávené na terase jsou úchvatné! Je vám zima? Stačí zavřít obvodové zasklení nebo zapnout infrazářiče. Pozoruje vás soused z horní terasy? Stačí večer zatáhnout horní markýzu WGM 2030. Variabilita našeho zastřešení je obrovská.
regulovatelne-osvetleni
Regulovatelné osvětleníLED osvětlení lze ztlumit z intenzity pro čtení na decentní světlo.
inrazarice
InfrazářičeVýhoda vyzařovaného infračerveného záření je, že neohřívá vzduch ale pouze předměty stejně jako sluníčko.
teplo-domova
Teplo domovaCelkem jsou zde umístěny čtyři topidla každé o příkonu 1,5 kW. Intenzitu lze regulovat dálkovým ovladačem. Vzhledem k vyvážené distribuci tepelného komfortu prostorem jsou čtyři topidla pro takto velkou terasu optimální.
racte-vstoupit
Račte vstoupitVečerní párty může začít. Taneční parket je připraven. Podlaha dokonale lícuje s kolejničkami obvodového zasklení. Během tance o nic nezakopnete.
virivka
VířivkaZ vířivky přímo na terasu.
leve-kridlo
Levé křídloLevé křídlo slouží pro opalování. Naše zastřešení realizujeme kompletně spolu s podlahou. Ve spojitosti s konstrukcí Glasoase jsme se naučili spoustu věcí, které firma provádějící pouze montáž podlahy nezná. Výsledek je 100%. Podlahy samostatně nerealizujeme.
leve-schodiste
Levé schodištěVšimněte si zapuštění kamene do schodů. Všechny detaily řešíme velmi pečlivě. Výsledek je pro nás zásadní bez ohledu na čas.
prave-kridlo
Pravé křídloHlavní využítí pravého křídla nabízí vířivka.
detail-kolem-virivky
Detail kolem vířivkyVířivka je obložena s geometrickou přesností. Za povšimnutí stojí servisní otvor v podlaze a detail kolem výklopného ramene pro horní kryt a průchod okapové roury.
hlavni-pristup
Hlavní přístupPravé schodiště slouží jako hlavní přístupová cesta. Patrný je také detail zapuštění kolejniček w17-c.
parapety
ParapetyPůvodní nevzhledné parapety byly nahrazeny novými, které byly vyrobeny z dřevoplastových prken a hliníku v barvě konstrukce.
shromazdiste-posuvneho-zaskleni
Shromaždiště posuvného zaskleníPo plném otevření posuvného zasklení w17-c vzniknou tři parkovací místa. Smysl otevírání s ohledem na průchozí cesty lze zvolit před objednáním.
posuvny-system-w-17-c
Posuvný systém w17-cPosuvný systém w17-c se skládá ze dvou, tří, čtyř nebo pěti kolejniček. Ty mají šířku 50, 70, 90 nebo 110 mm. Zde je vidět pět kolejniček s šířkou 110 mm. Robustní nevzhledné profily u Glasoase nenajdete. Vše je statický navrženo na míru pro danou realizaci.
vybaveni-glasoase
Vybavení GlasoaseDůraz je kladen na maximální volnost pohybu směrem ke koupacímu jezírku.
markyza-wgm-2030
Markýza WGM 2030Nabízíme horizontální markýzy Sottezza II pod střechu nebo WGM 2030 nad střechu. Markýza nad střechu je nejúčinnější, protože veškeré pohlcené teplo je uvolněno vně střechy. Markýza pod střechu má zase výhodu v tom, že látka se méně špiní. Většina našich zákazníků volí markýzu Sottezza II nově ve verzi ZIP.
a-hura-do-vody
A hurá do vodyVenku je už přes třicet stupňů, čas skočit do vody.
stylove-madlo
Stylové madloStylové madlo obvodového zasklení je vyrobeno z nerez oceli A2 nebo A4 dle vašeho přání.
nejlepsi-reseni
Nejlepší řešeníKombinace pevné střechy z vrstveného čirého skla v kombinaci s posuvným obvodovým zasklením a stínícími prvky je to nejlepší co si můžete pořídit. Jakýkoliv jiný systém vám ubere tolik potřebné světlo během pochmurných dnů. Díky úzkým hliníkovým profilům střechy, bezrámovému zasklení vám ve výhledu téměř nic nestojí. Naše řešení je funkční a není to jen marketingová fráze. Všichni naši zákazníci to s odstupem času potvrzují svou spokojeností. Často se s některými navštěvujeme. Glasoase se stane nejobývanější místností vašeho domu.
plne-vytazeni
Plné vytaženíPři plném vytažení všech stínících prvků se získá blahodárný stín. Příjemné klima pocítíte také v interiéru. Stačí už jen otevřít posuvné zasklení a můžete plně větrat a přitom máte stín. To s okenními žaluziemi nebo roletami nelze.
vertikalni-stineni
Vertikální stíněníZde je názorně vidět, jak důležité je vertikální stínění při orientaci terasy na východ. Vertikální stínění z kompozitního materiálu Soltis je mnohem variabilnější než v případě žaluzií. Vytváří lehký nepřerušovaný stín a nebrání panoramatickému výhledu. Neztrácíte tím přehled o svém okolí a zároveň je účinnou a tichou ochrannou proti větru. Další výhodou je, že kombinace PVC a tkaniny se lehce udržuje.
dalkovy-ovladac
Dálkový ovladačJeden systém jeden dálkový ovladač. Všechny aktivní prvky Glasoase se ovládají dálkovým ovladačem Weinor.
opet-detaily
Opět detailyDetail podlahy v místě stojiny a ukotvení stabilizačního lanka přední vertikální markýzy VertiTex WeiTop. Propracované detaily vyzdvihují konstrukci Glasoase na naprosto jedinečné řešení. Právě proto je německý výrobce Weinor nejlepším na světe.
celni-stena
Čelní stěnaČelní stěna se skládá z pěti listů posuvného zasklení w17-c.
zavetrovani-skel
Zavětrování skelSpoj rohových skel je utěsněn decentními kartáčky. Listy w17-c jsou vyrobeny z bezpečnostního tvrzeného skla o tloušťce 10 mm.
uchvatna-zahrada
Úchvatná zahradaZ každého úhlu je na co se dívat. Díky zastřešení už majitelé z terasy jen tak nic nevyžene. V dešti, ve větru, ve vedru nebo v zimě. Na terase bude stále příjemně.
bez-stineni
Bez stíněníDíky čirému sklu si lze během zimy užívat sluníčka naplno. Na tomto pohledu je krásně vidět, jak je dělení posuvného zasklení totožné s dělením fixního zasklení štítu nad ním.
variabilita-posuvneho-zaskleni
Variabilita posuvného zaskleníObvodové stěny lze otevírat a zavírat podle potřeby. Někdy stačí, pokud fouká vítr z jihu nebo severu zavřít pouze boční stěny.
markyza-vertitex-weitop
Markýza VertiTex WeiTopPotah markýzy je vzoru FE92-2013-177. Jedná se o méně průhlednější variantu ve srovnání s provedením FE86.
bocni-zaskleni
Boční zaskleníBoční obvodové zasklení se skládá z fixního zasklení štítu W50-c Classic a posuvného zasklení w17-c. Dělení listů je totožné s dělením fixního zasklení. Boční fixní zasklení s vertikálními přepážkami je z pohledu statiky u větších hloubek nutnost. Jinak lze zvolit také variantu bez přepážek w50-c Lite.
koncovy-list
Koncový listKoncový list u zdi je utěsněn U profilem, který má po stranách kartáčky. Tento list může být také na přání vybaven uzamykatelným zámkem.
zapustna-zasuvka
Zápustná zásuvkaIdeální pro zapojení nabíječky nebo třeba vánočního stromečku. Zásuvka je vždy po ruce a přitom nepřekáží. Patrný je také detail stabilizačního lanka boční markýzy.
lekniny-v-plne-krase
Lekníny v plné kráseJe téměř poledne a lekníny jsou v plném rozkvětu.
koupaci-jezirko
Koupací jezírkoKoupací jezírko je složitý organismus, který se o čistotu vody dovede postarat sám. Přidaná hodnota namísto koupání a chemie je tato celoroční nádhera.
rozlouceni-s-budhou
Rozloučení s BudhouNaše poslední rozloučení se Siddhárthou Gautamou. Nechť pokoj vstoupí do našich srdcí.
na-shledanou
Na shledanouNa shledanou a příště možná u vás...
neváhejte pokračovat ... add Další informace o zastřešení Glasoase
add Požádejte o nabídku