Podzim na terase

36

Vyjádření klienta ______ „S realizací zakázky jsme spokojeni, termín byl dodržen. Cena zakázky je celkově dosti vysoká, ale to jsme byli srozuměni. Komunikace s dodavatelem je uspokojivá, i když ne vždy je jednoduché okamžité odstranění určitých drobných nedostatků a dodělávek vzhledem ke vzdálenosti od Prahy. Těšíme se na využití terasy v jarních a letních měsících.“

Toto nádherné zastřešení Glasoase® se vyznačuje atypickým tvarem zadní konzoly kolem balkónu, většími půdorysnými rozměry, plnou výbavou volitelného příslušenství a otevíravým oknem nad vířivkou. Součástí realizace byla také dřevoplastová podlaha. Stavební příprava obsahovala vybudování základových pasů včetně patek a dále přeložení kotvících bodů zábradlí. Pojďte se spolu s námi podívat na tuto vkusně zařízenou terasu.

produkt:Glasoase
rozměry:8,867 x 3,883 m
barva konstrukce:Trendová 60740
střešní markýza / látka:Sottezza / WE 4-977
vertikální markýzy / látka:Vertitex / FE92-2013-177
výrobce:weinor
podlaha:Forest Plus Cedar
pred-realizaci
Před realizacíDíky často větrnému a chladnému počasí Jeseníků nebylo možné terasu využívat tak často, jak by si její majitelé přáli. Terasa je navíc orientována severně. Libůstkou, se kterou se bude muset zastřešení Glasoase vypořádat, je výklenek balkónu. Žádný problém!
pudorys
PůdorysJedním z výstupu našeho zaměření je půdorysný tvar zastřešení. Všimněte si dílčích rozdílů v rozměrech. Celková přesnost při usazení zadní konzole, které musíme dosáhnout, je do 4 mm a to i na vzdálenost jakou je 8,8 m. Většinou splníme přesnost 2 mm. Proto je nutné přesně kopírovat skutečné rozměry domu. Zde je Glasoase navržen tak, aby byl od okraje domu vzdálen přesně 100 mm.
bokorys
BokorysLevá strana zastřešení zahrnuje ventilační okno w50-c. Je to v místě vířivky.
stavebni-priprava
Stavební přípravaVzhledem ke komplikovanosti půdorysného tvaru, požadavku nemanipulovat s vířivkou během instalace, nevyužívat těžkou techniku a kamenitému podloží, jsme zvolili řešení základových pasů s patkami.
prelozeni-kotevnich-bodu-zabradli
Přeložení kotevních bodů zábradlíAby vůbec bylo možné umístit zadní konzoli Glasoase na výklenek balkónu, bylo nutné posunout kotvící body jeho zábradlí. Výška posunutí byla naplánována tak, aby zábradlí vycházelo 10 mm nad konzolí zastřešení.
vysledek-prelozeni
Výsledek přeloženíPo pečlivém obnovení všech vrstev fasády, byl celý pruh výklenku s konzolí natřen fasádní barvou. Výsledek je 100 %. Nikdo by nepoznal, že do kotvení bylo zasahováno.
opracovani-novych-casti-zabradli
Opracování nových částí zábradlíRozbrušování, broušení, svařování a lakování...
cisteni-vrtu
Čistění vrtůPřed aplikaci chemické malty musí být všechny vyvrtané díry vyfoukány a vykartáčovány. Jedině tak je zaručeno dokonalé přilnutí malty k okolnímu materiálu.
priprava-zadni-konzoly
Příprava zadní konzolyNa spodní část zadní konzoly je nalepeno expanzní těsnění.
brouseni-patky
Broušení patkyPřed seříznutím stojin je podkladová patka vybroušena hrncovou bruskou do dokonalé roviny.
rost-podlahy
Rošt podlahyPodlaha je složena z nosného hliníkového roštu a dřevoplastových nosičů 50x30 mm.
napojeni-svodu
Napojení svoduSvod z okapu je veden uvnitř stojin a napojen skrytě pod podlahou. Na každých 20 m2 připadá jeden svod. Propojení KG a HT trubky.
podlaha-kolem-virivky
Podlaha kolem vířivkyPodlaha kolem vířivky je řešena s cílem zachovat možnost přístupu k servisním otvorům.
isntalace-venkovni-casti-podlahy
Instalace venkovní části podlahyVenkovní část podlahy byla navržena s cílem pohodlné chůze kolem zavřeného Glasoase. Nechybí ani designové zápustné osvětlení LED.
Impregnace podlahy
Impregnace podlahyNakonec je podlaha natřena přírodní impregnací německého původu určenou speciálně pro dřevoplastové podlahy. Prkna nátěrem získají účinnou ochranu proti špinění. Na podlaze tak nezůstávají nevzhledné fleky při ukápnutí tekutin nebo jiných nečistot. Lehce se stírá a má vyšší odolnost vůči poškrábání. Naši klienti si ji nemohou vynachválit.
udrzba-strechy
Údržba střechyStřecha je tvořena 12 mm vrstveným sklem se dvěma PVB fóliemi. Je navržena pro zátěž 1 600 N/m2. To odpovídá 160 cm vrstvě čerstvě napadlého sněhu. Střecha je bez problémů pochozí po celé své ploše. Příležitostné čistění není proto žádný problém!
vysledek
VýsledekPo téměř měsíční usilovné práci je výsledek dokonalý. Každý detail je pečlivě vyřešen.
vertikalni-markyzy
Vertikální markýzyVertikální markýzy VertiTex zajistí nejen ochranu proti ostrému vycházejícímu nebo zapadajícímu sluníčku. Rovněž jsou nepostradatelným doplňkem k zajištění většího soukromí.
potah-markyzy-vertitex
Potah markýzy VertiTexPotah vertikální markýzy je vyroben ze speciálního kompozitního materiálu Soltis, který odolává vlivům počasí a je částečně průhledný. K výběru jsou tři varianty 92, 86 a 93, lišící se hustotou perforace. Majitelé si zde zvolili variantu nejméně průhlednou a to FE92-2013-177.
zapustna-svetla-alpha
Zápustná světla AlphaPodlaha je venku vybavena dvaceti zápustnými LED světly Alpha.
nocni-podlaha
Noční podlahaZápustné osvětlení v podlaze je nádherným protipólem ke světelným panelům LED Design.
drevoplastova-podlaha
Dřevoplastová podlahaPodlaha je z dřevoplastových prken Forest plus cedar s průřezem 137 x 21 mm. Precizní pokládka je nám vlastní.
podlaha-kolem-virivky
Podlaha kolem vířivkyPodlaha kolem vířivky byla řešena s cílem zachování přístupu k servisním otvorům. Opět lze vidět precizní pokládku prken.
zapustne-zasuvky
Zápustné zásuvkyDo podlahy byly nainstalovány celkem tři zápustné dvojzásuvky. Přijdou vhod pro připojení například nabíječky nebo vánočního stromečku.
panoramaticky-vyhled
Panoramatický výhledDíky bezrámovému posuvnému zasklení w17-c lze nerušeně sledovat proměny zahrady.
infrazaric-tempura
Infrazářič Tempura1 500 W regulovatelného výkonu. Infrazářiče jsou nepostradatelným doplňkem každé terasy. Všechny doplňky jsou navrženy speciálně pro Glasoase. Jeden systém, jeden ovladač.
infrazarice-v-akci
Infrazářiče v akciIdeální počet infrazářičů pro tento prostor je šest. Jedině tak je zaručena rovnoměrná distribuce tepelného výkonu prostorem. Díky definice skupin lze intenzitu regulovat najednou všem nebo jen několika topid lům.
vybaveni-terasy
Vybavení terasyZde je názorně vidět, jak si majitelé terasu krásně zařídili. Plánovaná je také infrasauna v místě za pohovkou.
barvy-podzimu
Barvy podzimuPropracovaný design a ucelený systém doplňků, které vytváří s Glasoase dokonalý celek. Právem je německý výrobce Weinor světovou špičkou v oblasti zastřešení teras.
decentni-led-osvetleni
Decentní LED osvětleníDůkazem uceleného systému doplňků je také LED světelný panel. S krokví střechy tvoří jeden celek a přes den si ho téměř nevšimnete.
led-design
LED DesignV noci jsou světelné panely úchvatné. Intenzitu lze regulovat dálkovým ovladačem.
hvezdne-nebe
Hvězdné nebeVečer vypadá LED osvětlení jako hvězdné nebe.
okno-w50-c
Okno w50-cVentilační okno w50-c ve štítu je vítaným doplňkem zejména u teras s vířivkou. Okno lze umístit pouze u zasklení štítu w50-c Classic, které má vertikální přepážky.
horizontalni-markyzy-sottezza
Horizontální markýzy SottezzaNa výběr jsou celkem dva typy horizontálních markýz. Markýza Sottezza pod sklo a markýza WGM 2030 nad sklo. Výhodou markýzy nad sklo je, že veškeré pohlcené teplo je vyzářeno vně střechy. Výhodou markýzy pod sklo je zase odolnost vůči špinění. Volba je na vás.
bocni-zaskleni
Boční zaskleníBoční obvodové zasklení se skládá ze zasklení štítu w50-c Classic a posuvného zasklení w17-c. Další možností je verze štítu w50-c Lite, která neobsahuje vertikální přepážky.
krasa-detailu
Krása detailuZastřešení Weinor se vyznačuje propracovaností designu do posledního detailu. Žádné viditelné šrouby nebo nevzhledné profily! Německá kvalita – zastřešení Glasoase.
parkovaci-misto
Parkovací místoPo shrnutí posuvných dveří vznikají parkovací místa. Smysl otevírání a tím i umístění parkovacích míst lze zvolit před objednáním. Volí se s ohledem na budoucí uspořádání vybavení terasy a průchozích cest.
plne-otevrene-glasoase
Plně otevřené GlasoasePo úplném shrnutí posuvných dveří w17-c jsou stěny otevřeny z 1/4.
pohodli-domova
Pohodlí domovaGlasoase se stane nedílnou součástí vašeho domova. Nikde jinde nemáte k přírodě tak blízko.
zivot-je-svetlo
Život je světloPodzimní sluníčko si užijete na plno. Štíhlé profily v kombinaci s čirým sklem téměř vůbec nebrání prostupu světla. To je důležité zejména během pochmurných podzimních a zimních dní.
moduly-markyzy
Moduly markýzyMarkýza Sottezza je dělena díky komplikovanému tvaru střechy na dvě části.
funkcni-reseni
Funkční řešeníPevná střecha a posuvné obvodové zasklení spolu s markýzami, světelnými panely a infrazářiči je to nejlepší co si můžete pořídit. Rádi vás o výhodách v porovnání s ostatními systémy přesvědčíme.
dalkovy-ovladac
Dálkový ovladačVstupní brána ke všem aktivním prvkům Glasoase. Jeden systém jeden ovladač.
elegantni-madla
Elegantní madlaMadla jsou vyrobena z nerez oceli A2. Detail madel čelní stěny. Stěna se otevírá ze středu do stran.
na-shledanou
Na shledanouA příště možná u vás...