Atypické zastřešení s využitím balkónu

35

Vyjádření klienta ______ „Realizace terasy byla provedena podle našich představ. Ze strany dodavatele byly dodrženy veškeré naše požadavky. Přístup dodavatele byl velice profesionální a s celkovou realizací jsme spokojeni.“

produkt:Glasoase
rozměry:5,443 x 5,154 m
barva konstrukce:Trendová 60740
střešní markýza / látka:Sottezza / WE 4-977
výrobce:weinor
podlaha:Forest Plus Teak
pred-realizaci
Před realizacíStavební připravenost zahrnovala navaření kotevních bodů na základě našeho vytýčení a odstranění části okapového žlabu balkónu. Zbylá práce již byla v naší režii.
pudorys
PůdorysAtypický tvar konstrukce zahrnuje úkos balkónu a protažení obvodového zasklení pod balkón. Variabilita zastřešení terasy Glasoase je obrovská. Základem atypických návrhů je přesné vyměření.
bokorys
BokorysObvodové zasklení probíhá přesně v definované výšce pod balkónem. Upravit rozměry po dodání konstrukce výrobcem Weinor je již nemožné.
bocni-zaskleni-w50-c-classic
Boční zasklení w50-c ClassicDetail lichoběžníkového zasklení štítu w50-c Classic. Část horního rámu byla citlivě zapuštěna do stropu balkónu. Pravá část zasklení se skládá díky úkosu balkónu a tím i vyšší výšce zadní konzoly ze dvou kusů. Na detailu je vidět jeho přiložení před instalací obdélníkového profilu u stěny.
zasklivani-stitu
Zasklívání štítuPo instalaci horních kolejnic posuvného zasklení w17-c a výztuhy proti působení bočních sil větru, lze instalovat bezpečnostní kalená skla tloušťky 6 mm. Zde je také krásně vidět stoupání zadní konzole v úkosu. Spádnice je kolmá k čelní stěně a má hodnotu 6,99°.
demontaz-dlazby
Demontáž dlažbyČeká nás nejdelší část realizace. Instalace spodních kolejniček posuvného zasklení w17-c, demontáž broušené betonové dlažby, izolatérské práce a montáž dřevoplastové podlahy, která obsahuje i dvě venkovní křídla.
spodni-kolejnicky-w17-c
Spodní kolejničky w17-cSpodní kolejničky posuvného zasklení byly instalovány na hliníkové profily a závitové tyče. Každý prostup hydroizolací byl pečlivě vyřešen. Asfaltová hydroizolace byla ponechána v původním stavu. Mezi vnější stranu kolejniček w17-c a asfaltovou izolací byl nalepen hydroizolační pás EPDM, který vytvořil spojitý obvodový lem. Tím je zabráněno pronikaní vody dovnitř zastřešení. Výšková přesnost instalace spodních kolejniček musí být do 1 mm. Způsob instalace musí také zaručit trvalou stabilitu podkladu.
zimni-pocasi
Zimní počasíTypické lednové počasí. Občas sníh a mráz a občas vlhko kolem nuly. Leden 2015 nebyl ničím výjimečný. Zakracování a broušení prken dřevoplastové podlahy.
montaz-praveho-venkovniho-kridla-podlahy
Montáž pravého křídla podlahyPodlaha je instalována na dřevoplastové nosiče 50x30 mm, které jsou postupně vypokládány pryžovými podložkami EPDM a hliníkovými profily. Zde je nerovnost podkladu do 30 mm. Díky lepení podkladu speciální páskou k podkladovým hranolům a použití exteriérové pryže je zaručena tichá chůze bez nepříjemného klapání.
fascinujici-priroda
Fascinující přírodaVýhledy do okolní přírody byly fascinující. Radovánky koní v čerstvém sněhu.
zapad-slunce
Západ slunceZatímco teploty vzduchu dosahovaly -5 °C v tropických sklenících vzadu zrály pomeranče.
cisteni-hydroizolace
Čistění hydroizolacePřed instalací dřevoplastové podlahy byla hydroizolace zbavena vegetačních nánosů tlakovým čističem. Jedině tak mohly být odhaleny její případné defekty.
oprava-porusene-hydroizolace
Oprava porušené hydroizolaceOdhalené defekty hydroizolace byly opraveny. Odtržená byla zejména část hydroizolace navazující na dům.
detail-utesneni-kolejnicek
Detail utěsnění kolejničekPřechod mezi kolejničkami obvodového zasklení a asfaltovou hydroizolací byl utěsněn EPDM pryží, která je elastická a umožňuje různou dilataci materiálu bez jejího porušení.
vyhrivani-kolejnicek
Vyhřívání kolejničekV oblastech častého sněhu je možné instalovat po obvodu spodních kolejniček w17-c odporové vyhřívání. Sníh tak rychle odtaje a voda vyteče drenážními otvory z kolejniček vně. Zde ještě není vyhřívání zprovozněno.
A je hotovo
A je hotovoStylové zastřešení Glasoase se vyznačuje svým propracovaným designem. Ladné křivky hliníkových profilů a jejich štíhlé tvary. Vše je staticky spočítáno a navrženo na konkrétní realizaci. Proto zde nenajdete předimenzované obdélníkové profily nebo nevzhledně vysokou zadní konzoli. Navíc je Glasoase navržen přímo pro danou sněhovou oblast, což spousta levných řešení nebere v potaz.
infrazaric-tempura
Infrazářič TempuraModerní quartzové topidlo s regulovatelným výkonem vyzařování je vítaným doplňkem. Má téměř 85 procentní účinnost bez jakýchkoliv emisí.
spravny-pocet-topidel
Správný počet topidelIdeální počet topidel Tempura pro tento prostor jsou čtyři. Protože se dá výkon regulovat, je možné spotřebu řídit dálkovým ovladačem. Stanovení ideálního počtu spočívá v zajištění rovnoměrné distribuce tepelného výkonu prostorem.
teplo-domova
Přirozené teploInfračervené záření je přirozeným teplem stejně jako je teplo ze slunce. Díky tomu teplo okamžitě pocítíte po zapnutí Tempur doslova na vlastní kůži. Náběh topidla po zapnutí ovladačem je okamžitý.
rozmary-pocasi
Rozmary počasíPozorovat rozmary počasí krásně z blízka. Slyšet tiché tepání deště na vrstvené sklo střechy. Žádný hluk jako v případě polykarbonátu, pod kterým neslyšíte vlastního slova. Glasoase vás rozhodně nikdy neomrzí. Díky propracovaným doplňkům je funkční během každého počasí – nejen v zimě ale i v úmorných vedrech.
markyza-sottezza
Markýza SottezzaHorizontální markýza Sottezza zajistí blahodárný stín během horkých dní.
elegantni-madlo-posuvnych-dveri
Elegantní madlo posuvných dveříElegantní madlo posuvných dveří je z nerez oceli A2. Patrný je také detail lícování rohových skel. Skla jsou zavětrována kartáčky.
dokonala-relaxace
Dokonalá relaxaceRadost z investice bez kompromisů budete mít nejen vy. Ideální místo odpočinku si oblíbí také vaši mazlíčci. Glasoase ovšem sklidí úspěch také během více formálních okamžiků jako jsou například obchodní jednání.
svetelny-panel
Světelný panelDalším důkazem německé preciznosti a propracovanosti konstrukce je světelný panel LED Design, který svou šířkou odpovídá šířce krokve střechy. Tvoří s ní proto jeden celek. Výjimečnost konstrukce Weinor se pozná právě v takovýchto detailech.
hvezdne-nebe
Hvězdné nebeLED osvětlení je pro noční využívání Glasoase nezbytné. Žádné jiné osvětlení by mu neslušelo lépe. LED Design osvětlení je proto vítaným doplňkem našich klientů. Potřebnou intenzitu světla lze opět nastavit dálkovým ovladačem. Všechny aktivní prvky jsou ovládány jediným ovladačem.
vecerni-atmosfera
Večerní atmosféraGlasoase sluší každému domu. Minimalistický vzhled, možnost přizpůsobení svého tvaru navazujícím prvkům domu a dokonalý design dělá z Glasoase právem nejlepší řešení na trhu! Nic dokonalejšího nenajdete.
polne-otevrene-bocni-posuvne-zaskleni
Plně otevřené boční posuvné zaskleníPravé boční zasklení se skládá z pěti listů w17-c. Pohyb listů posuvného zasklení lze zajistit přesně v poloze konce navazujícího zábradlí.
vybaveni-nabytkem
Vybavení nábytkemZde je krásně vidět jak si majitelé Glasoase vkusně zařídili. Patrná je také celková velikost dřevoplastové podlahy.
integrovaný okap
Integrovaný okapČelní profil slouží zároveň jako okap. Odtok vody je integrován v jedné ze stojin. Všimněte si těch propracovaných tvarů!
pohodlne-se-usadte
Pohodlně se usaďteVečerní chvíle pohody...
plne-otevrene-posuvne-zaskleni
Plně otevřené posuvné zaskleníPo úplném shrnutí posuvného zasklení w17-c jsou stěny otevřeny ze 4/5.
leve-posuvne-zaskleni
Levé posuvné zaskleníPočet parkovacích míst a smysl otevírání posuvných dveří lze zvolit s ohledem na budoucí uspořádání nábytku nebo okolních prvků domu před objednáním.
prave-kridlo-podlahy
Pravé křídlo podlahyPřesné lícování horní částí podlahy s kolejničkami zasklení a pečlivé obřezání kolem navazujících částí domů je nám vlastní. To je kvalita Confico. Žádný detail nezůstane nevyřešen.
panoramaticky-vyhled
Panoramatický výhledBezrámové posuvné zasklení w17-c zaručuje panoramatický výhled bez rušivých elementů.
dobrou-chut
Dobrou chuťSnídaně, oběd nebo večeře? Nebudete chtít jíst nikde jinde než v bezprostředním okolí nádherné přírody.
na-shledanou
Na shledanouA příště možná u vás...