Nahrazení dřevěné pergoly

33

Častý vítr neumožňoval větší využití terasy. Zastřešení Glasoase® přineslo požadovanou proměnu terasy na místo celoročně využívané. Pojďte se s námi podívat na výsledek!

produkt:Glasoase
rozměry:5,565 x 4 m
barva konstrukce:Trendová 80077
střešní markýza / látka:Sottezza / WE 3-556
vertikální markýzy / látka:Vertitex / FE92-2171-177
výrobce:weinor
podlaha:Star Palisandr
pred-realizaci
Před realizacíDřevěná pergola s komůrkovým polykarbonátem nesplňovala požadavek celoročního využití terasy. Protože je místo velmi větrné, nedalo se na terase komfortně sedět mnohdy ani v létě. Navíc pergola díky zmechovatělému polykarbonátu příliš bránila prostupu světla dovnitř domu.
stavebni-priprava
Stavební přípravaStavební příprava zahrnovala odstranění staré pergoly a kamenné dlažby, postavení pasového základu s patkami a štěrkovým ložem a to v místě budoucí dřevoplastové podlahy. Nevzhledný kastlík venkovní rolety bude oplechován v barvě konstrukce Glasoase.
vanocni-cas
Vánoční časObčas nám zima ukázala svou sílu. Naštěstí to netrvalo dlouho a bylo po sněhu. Avšak teploty kolem nuly a vítr nás provázel po celou dobu této vánoční instalace.
instalace-podlahy
Instalace podlahyStabilní podklad tvoří základ kvalitní podlahy. Do zhutněného štěrkového lože jsou uloženy zahradní obrubníky, na které se pak kladou pryžové podložky a 50 mm nosiče. Podložky vytvářejí vzduchovou mezeru mezi nosičem a podkladem a zároveň zabraňují případným nežádoucím zvukům při styku nosiče s podkladem.
zimni-vecery
Zimní večeryPráce ve svitu umělého osvětlení je během dlouhých zimních nocí nutností.
snehovy-sesuv
Sněhový sesuvStřechu s převisem doporučujeme pro horské oblasti. Zde je krásně vidět, jak se sníh u střechy bez převisu pomalu sune – odtává a nakonec spadne dolů na kolejničky obvodového zasklení w17-c. U střechy s převisem spadne sníh mimo kolejničky. Proto, pokud se čelní stěna používá celoročně jako průchozí, je lepší střecha s převisem. Tu nabízí konstrukce typu Glasoase L Plus.
letni-foceni
Letní foceníTerasa byla dokončena v prvním lednovém týdnu. Letní počasí během focení mělo úplně jinou atmosféru. Zcela uzavřené posuvné zasklení w17-c.
zapustne-osvetleni
Zápustné osvětleníŽádaným vybavením podlahy je zápustné LED osvětlení s příjemnou teplou barvou světla a zásuvky, např. pro zapojení vánočního stromečku. LED osvětlení lze ovládat dálkovým ovladačem Weinor.
vkusne-vybaveni
Vkusné vybaveníMajitelé si Glasoase krásně zařídili. V nové terase, plné světla, tráví rodina většinu času. Pozorovat vločky, padající listí nebo vidět stékat déšť během obědů v příjemném teple infrazářičů, je pokaždé nevšedním zážitkem. Výhoda hliníkové konstrukce je, že štíhlé krokve vůbec nebrání prostupu světla do interiéru domu.
infrazarice
InfrazářičeTempura je nová generace sálavého topidla, jehož srdcem je halogenová trubice od firmy Philips. Zdrojem záření je wolframové vlákno ve vysokotlakém halogenovém plynu. Vniřní část trubice z křemenného skla je pokryta zlatou vrstvou HeLeN, která snižuje vyzařování viditelného spektra, zvyšuje její účinnost a trvanlivost. Životnost trubice se pohybuje okolo 5 000 hodin. A navíc časté vypínaní a zapínání nemá na životnost vliv! Více než 85 % spotřebované energie je přeměněno na infračervené tepelné záření. V porovnání s propan-butanovými zářiči proto ušetříte nejen náklady na energii, ale také čas při výměně prázdné láhve.
tempury-v-akci
Tempury v akciIdeální počet infrazářičů pro tento prostor 5,5x4 m je čtyři. Příkon Tempury je 1,5 kW. Protože lze intenzitu nastavit dálkovým ovladačem, není větší počet na překážku. Ba naopak, zajistí rovnoměrnou distribuci tepelného výkonu prostorem.
oblozeni-kazety-rolety
Obložení kazety roletyNevzhledná kazeta venkovní rolety je obložena práškově lakovanými profily v barvě konstrukce. Pečlivé provedení všech detailů je pro nás prvořadé. Ke každé zakázce přistupujeme jako k sobě vlastní. Žádný detail nezůstane nevyřešený. Dokonalý produkt tento přístup vyžaduje!
pudorys
PůdorysObvodové zasklení se skládá z šesti listů w17-c vpředu a čtyřech listů na obou bocích. Směr posouvání je vyjádřen v nákresu šipkami. Smysl otevírání a počty listů lze v rámci možností zvolit před objednáním.
dokonaly-produkt
Dokonalý produktNa trhu nenaleznete dokonaleji propracované zastřešení terasy. Německá kvalita, léta zdokonalování a specializace výrobce Weinor pouze na terasy je roznodně znát a to včetně výbavy, která tovří s konstrukcí dokonalý celek! Investice do tohoto řešení vám přinese mnoho radosti.
markyzy
MarkýzyNedílnou součástí funkčního řešení zastřešení jsou horizontální a vertikální markýzy. Všechny jsou výrobcem Weinor navrženy přímo pro konstrukci Glasoase. Na výběr je markýza pod sklo nebo nad sklo a různé typy vertikálních markýz. Stačí si jen vybrat...
madla-w17-c
Madla w-17cMadla posuvného zasklení jsou vyrobena z nerezové oceli A2. Lícování skla je utěsněno kartáčky s akrylovou páskou určenou do exteriéru.
bocni-zaskleni
Boční zaskleníBoční zasklení se v tomto případě skládá ze zasklení štítu w50-c LITE a čtyř listů posuvného zaklení w17-c.
markyza-vertitex
Markýza VertiTexVertikální markýza vás ochrání před nízko posazeným sluníčkem a zajistí více soukromí.
odtok-vody
Odtok vodyU dřevoplastvé terasy většinou zákazníci volí vyústění integrovaného svodu nad podlahou. Další variantou je neviditelné napojení na svod do kanalizace uvnitř stojiny.
vecerni-atmosfera
Večerní atmosféraDíky stmívatelnému LED osvětlení lze nastavit požadovanu intenzitu svitu dálkovým ovladačem.
svetelne-panely
Světelné panelySvětelné panely LED Design nemají UV spektrum. Důvodem je, aby méně přitahovaly hmyz.
celkovy-pohled
Celkový pohledGlasoase citlivě doplňuje vzhled domu. Na výběr máte standardně 56 barev konstrukce a nepřeberné množství látek. Sladit lze také rozměr a tvar konstrukce.
drevoplastova-podlaha
Dřevoplastová podlahaDřevoplastová podlaha Star Palisandr. Výrobce na ni poskytuje 25letou záruku
uplne-otevreno
Úplně otevřenoJedním tahem lze rychle a pohodlně otevřít celý modul w17-c.
vecerni-posezeni
Večerní posezeníZa každého počasí a denní doby je díky propracovaným doplňkům uvnitř příjemně.
svetlo-je-zivot
Světlo je životMaximum světla, kdy se ho nedostává během podzimu nebo zimy a funkční stínění během léta. Glasoase je nejlepším řešením pro vaši terasu. Stane se nejvíce využívaným místem vašeho domu.
detail-napojeni
Detail napojeníProtože přiléhající zdi domu nejsou dokonale kolmé, nechává se mezi obdélníkovým profilem bočního zasklení a stěnou mezera. Ta je vyplněna expanzním těsněním, které je paropropustné ale vodotěsné.
celni-stena
Čelní stěnaPro šířku čelní stěny 5,5 m je na výběr šest, pět nebo čtyři listy w17-c. Zákazník si zvolil šest listů.
otevrete
OtevřeteGlasoase je ideálním místem i pro vaše miláčky. Jen se tam dostat mňau!
doknala-relaxace
Dokonalá relaxacePo večerním koupání se rychle ohřát na terasu. Jen si zapnout infrazářiče...
parkvaci-misto
Parkovací místoNevíte zda si vybrat posuvné zasklení w17-c nebo nákladnější posuvné a otočné zasklení w26-c? Nezapomeňte vzít do úvahy také rozmístění nábytku. Více parkovacích míst w17-c nemusí být vždy jen na obtíž.
tesnici-profily
Těsnící profilyMezery mezi skly lze utěsnit decentními kartáčky a silikonovými profily. Výrobce myslí na vše.
svetla-v-podlaze
Světla v podlazeZápustná světla v podlaze dokreslují večerní atmosféru.
na-shledanou
Na shledanouA příště možná u vás...