Glasoase s atypickým zasklením

27

Vyjádření klienta ______ „Děkujeme touto cestou zaměstnancům firmy Confico za jejich nasazenou chuť pracovat 12hodin denně s úsměvem a dobrou náladou, aby nám svojí zručností splnili představu o dokonalém prostoru na relaxaci. Používáním nových technologií si nejen usnadňují práci, ale dokazují , že mají přehled o novinkách na trhu a zvyšují tím úroveň dokonalého designu. Všem firmu bez váhání doporučujeme.“

produkt:Glasoase
rozměry:5,31 x 4 m
barva konstrukce:Trendová 80081
střešní markýza:Sottezza / WE 3-598
výrobce:weinor
podlaha:Emo Palisandr
pred-realizaci
Před realizacíMajitelé dlouho hledali vhodný způsob jak proměnit terasu, aby se dala často využívat a zároveň si ponechala její otevřenost a vzdušnost. Systém prosklení měl vyřešit několik letitých problémů: průsaky vody, kluzkost podlahy za mokra, ochrána před větrem a navátinám sněhu v zimě.
dokonala-promena
Dokonalá proměnaJen těžko byste hledali podobu s původním místem. Dokonalé propojení interiéru s exteriérem. Plynule a bez nutnosti obouvání můžete nyní přejít z obývacího pokoje na terasu – na místo plné světla a pozorovat nerušeně a přitom z pohodlí roční proměny okolní krajiny.
atypicke-proskleni
Atypické proskleníPožadavkem návrhu bylo propojení prostoru vstupních dveří s Glasoase a prosklení schodiště. Tento požadavek byl vyřešen nahrazením standardního zasklení boční stěny fixním a posuvným zasklením w17-c. Posuvné zasklení slouží zároveň jako vstupní dveře.
fixni-zaskleni
Fixní zaskleníHlavní přístupové schodiště je nyní chráněno před deštěm a sněhem díky bočnímu fixnímu zasklení. Z těchto důvodů je zasklení protaženo až ke sloupu.
promyslenost-detailu
Promyšlenost detailůVšechny detaily napojení konstrukce byly pečlivě promyšleny. Původní nosný trám střechy byl doplněn o hlíníkový profil 200x50 mm, na který je napojena a utěsněna postranní krokev. Čelní prosklení Glasose je prodlouženo, aby se co nejvíce přiblížilo bočnímu fixnímu zasklení.
vstupni-dvere
Vstupní dveřeKolejnice vstupních dveří jsou záměrně protaženy do prostoru, kterým se zvýšila šířka otevření na 900 mm.
vstupni-schodiste
Vstupní schodištěVstupní schodiště získalo krásný vzhled díky obložení dřevoplastovými prkny včetně pečlivého olištování.
vitejte
VítejteNa terasu vede 13 schodů. Původně byly schody obloženy keramickou dlažbou, která téměř znemožňovala jejich použití za mokra nebo sněhu.
detail-schodu
Detail schodůProvedení stupnic, podstupnic a bočních lišt je navrženo s ohledem na tepelnou roztažnost dřevoplastu. Stupnice přesahuje podstupnici, dilatační spáry lišt jsou vyplněny průžným stavebním tmelem. Prkna jsou spojena čepy z tropického dřeva a stažena pružnou pásovinou a vruty.
bocni-proskleni
Boční proskleníBoční prosklení je tvořeno lichoběžníkovým zasklením štítu w50-c LITE a posuvným zasklením w17-c se čtyřmi listy.
strecha
StřechaStřecha je navržena pro místní sněhovou oblast a s ohledem na sesuvy sněhu z přiléhajících střešních ploch. zatížení sněhem je 1 600 N/ m2. Jako výplň je použito vrstvené sklo tloušťky 12 mm se dvěma PVB fóliemi. Střecha je pochozí, proto občasné čištění není žádný problém!
okap
OkapČelní profil konstrukce slouží zároveň jako okap. Voda je dále odvedena integrovaným odtokem ve stojině. Proti zanášení okapu listím se používá síto.
lichobeznikove-zaskleni-stitu
Lichoběžníkové zasklení štítuLichoběžníkové zasklení štítu w5O-c LITE je bez vertikálních rámů. Protože je sklon střechy v tomto případě malý, je výška zasklení rovněž malá.
vyhody-glasoase
Výhody GlasoaseAntracitová barva konstrukce koresponduje s barvou klempířských prvků domu. Výhodou pevné střechy a samostatně uzavíratelného obvodového zasklení je to, že během dusných deštivých dní můžete stále účinně větrat aniž byste museli konstrukci kompletně uzavřít, jako je tomu v případě bazénových konstrukcí s posuvnými panely.
vedlejsi-pristupove-schodiste
Vedlejší schodištěVedlejší přístupové schodiště je rovněž obložené dřevoplastovými prkny.
detail-oblozeni
Detail obloženíDetail obložení vedlejšího schodiště.
sila-detailu
Síla detailuKouzlo konstrukce Weinor spočívá v propracovanosti každého detailu. Neviditelné spoje, vysoká míra variability konstrukce a množství doplňků. O kvalitním zpracování ani nemluvě. Glasoase proto sluší každému domu.
celkovy-pohled
Celkový pohledGlasoase je slušivým a hlavně funčním doplňkem domu. Zastřešená plocha je téměř 22 m2, o kterou se prakticky zvýšil také obytný prostor.
uzavreni-posuvneho-zaskleni
Uzavření zaskleníUzavřením posuvného zaskleni w17-c vznikne chráněné místo proti větru, dešti a chladu. Terasu proto můžete pohodlně využívat od jara až do konce podzimu.
panoramaticky-vyhled
Panoramatický výhledBezrámové obvodové zasklení nenarušuje váš výhled do okolí. Z pohodlí tak můžete pozorovat proměny krajiny a západy slunce.
markyza-sottezza
Markýza SottezzaDíky převisu střechy domu byla horizontální markýza Sottezza navržena o jedno střešní pole užší.
barva-latky
Barva látkyČervená látka Sottezzy krásně koresponduje s antracitovou barvou konstrukce.
nejen-stineni
Nejen stíněníV zapadajícím slunci je funkce horizontální markýzy Sottezza spíše dekorativní. K ochraně proti nízkému sluníčku slouží markýzy vertikální, které se umísťují na obvodové stěny.
motoricke-ovladani
Motorické ovládáníVýsuv markýzy se ovládá dálkovým ovladačem. Podle potřeby lze vysouvání markýzy kdykoliv zastavit.
stylova-zasuvka
Stylová zásuvkaDo podlahy lze umístit zápustnou zásuvku s krytím IP44, což je ochrana proti stříkající vodě ve všech úhlech. Bronzové provedení krásně ladí s podlahou Emo Palisandr.
zaskleni-za-stojiny
Zasklení za stojinyObvodové zasklení lze umístit za nebo mezi stojiny. Pokud je umístěno za stojiny, není rozdělení polí zasklení limitováno počtem stojin. Proto, přestože jsou u této konfigurace tři stojiny je pouze jedna čelní stěna w17-c s pěti listy.
parkovaci-misto
Parkovací místoParkovací místo čelní stěny je zvoleno vpravo u fixního zasklení schodiště.
kovane-zabradli
Kované zábradlíBarva a provedení zábradlí vůbec neubírá terase na kráse. Ba naopak.
svetelne-panely
Světelné panelyVečerní atmosféru vykouzlí stmívatelné světelné panely LED Design. Jednoduše a pohodlně prostřednictvím dálkového ovladače.
vecerni-rozhled
Večerní rozhledVe dne nebo v noci. Glasoase je stále půvabným místem, kde chcete trávit nejvíce času.
na-shledanou
Na shledanouNa shledanou. A příště možná u vás...