Luxusní Glasoase tvaru L

22

Konstrukce Glasoase a dřevoplastová podlaha proměnily terasu k nepoznání! Samotný půdorys konstrukce má tvar L a je složen ze dvou obdélníků (2,8x4,8 m a 1,7x4,9 m). Po obvodu je instalováno posuvné zasklení w17-c a fixní w50-c Lite. Jako stínících prvků zde bylo využito vertikální markýzy VertiTex a horizontální Sottezza. Při chladném počasí zajišťuje komfort infrazářič Tempura. Zvolený tvar a barevné provedení konstrukce architektonicky výborně doplňuje vzhled domu. Podlaha je tvořena dřevoplastovými prkny v provedení Emo Palisandr se zapuštěným LED osvětlením. Neváhejte si prohlédnout fotogalerii této nádherné realizace!

produkt:Glasoase
rozměry:4,8 x 4,9 m
barva konstrukce:Trendová 80081
střešní markýza / látka:Sottezza / WE 3-598
vertikální markýzy:Vertitex
výrobce:weinor
podlaha:Emo Palisandr
zamereni-zadni-konzoly
Zaměření zadní konzolyZákladem je správné stanovení výšky zadní konzoly, od které se následně odvijí všechny ostatní výšky. Pro přesné zaměření používáme čárový laser a detektor.
ukotveni-zadni-konzoly
Ukotvení zadní konzolyZadní konzola byla ukotvena distanční montáží přes lícovou cihlu a zateplení do podkladového zdiva. K zafixování používáme pojivou kotvu od firmy Fischer.
rezani-zavitu
Řezání závitůStojiny jsou ukotveny prostřednictvím výztuže a hliníkových podložek k podkladnímu betonu. Vše je spojeno šrouby. Po zkrácení stojin je proto potřeba vyřezat závit.
vztyceni-konstrukce
Vztyčení konstrukcePo spojení okapu a stojin je okap zafixován k zadní konzole prostřednictvím krokví.
vykopove-prace
Výkopové prácePo instalaci střechy probíhaly výkopové práce pro pokládku budoucí dřevoplastové podlahy. Deštivé počasí začátkem června nám příliš nepřálo.
priprava-sterkoveho-loze
Příprava štěrkového ložeDo výkopu je následně položena geotextilie, která zabraní prolínání jednotlivých vrstev. Na ni pak je připraveno štěrkové lože.
pokladka-nosicu
Pokládka nosičůNosiče jsou položeny přes tři typy povrchů: původní keramickou dlažbu, štěrkové lože a hliníkovou konstrukci okolo vířivky.
pokladka-prken
Pokládka prkenNa nosiče jsou již prostřednictvím klipů připevněna dřevoplastová prkna v provedení Emo Palisandr.
vodici-lanko-markyzy
Vodící lanko markýzyAby nedocházelo k přílišnému výkyvu výsuvného profilu markýzy vlivem větru je profil stabilizován prostřednictvím vodících lanek.
obvodove-zaskleni
Obvodové zaskleníObvodové zasklení je vlevo tvořeno fixním zasklením w50-c Super Lite a vpravo posuvným zasklením w17-c.
celkovy-pohled
Celkový pohledZde je krásně patrný tvar konstrukce Glasoase. Tři stěny jsou zaskleny posuvným zasklením w17-c a čtvrtá fixním w50-c.
markyza-sottezza
Markýza SottezzaJako horizontální stínící prvek byla využita markýza Sottezza instalovaná pod sklo. Markýza je rovněž vybavena světelným LED panelem s funkcí stmívání.
komfort-za-kazdeho-pocasi
Komfort za každého počasíTerasu je nyní možno využívat od začátku jara do konce podzimu. To vše také díky množství doplňků jako je například infrazářič Tempura.
led-osvetleni-v-podlaze
LED osvětlení v podlazeVytvořit si správnou atmosféru i v noci, není se zapuštěným LED osvětlením v podlaze žádný problém. Světla mají teplou barvu 3 700 K, která se blíží teplotě světla wolframového vlákna.
hlavni-vstup
Hlavní vstupBoční stěna hlavního vstupu zvenčí je tvořena třemi listy posuvného zasklení w17-c.
infrazaric-tempura
Infrazářič TempuraInfrazářič má příkon 1 500 W a je ovládán prostřednictvím dálkového ovladače. Intenzitu lze plynule regulovat.
elegantni-vzhled
Elegantní vzhledKontrukce Glasoase architektonicky koresponduje s tvarem střechy tohoto nádherného domu.
Lehkost konstrukce
Lehkost konstrukceDíky hliníkové konstrukci a malým průřezům jednotlivých profilů je konstrukce velmi nenápadná a nebrání příliš ve výhledu na krásy zahrady.
vertikalni-markyza-vertitex
Vertikální markýza VertiTexK zastínění největší stěny šířky 4,9 m slouží vertikální markýza VertiTex. Díky částečně průhledné tkanině Soltis je vidět ven, ale dovnitř nikoliv.
sila-detailu
Síla detailůPropracovanost každého detailu je obdivuhodná. Minimum viditelných šroubků je toho důkazem.
jednim-tahem
Jedním tahemCelou stěnu posuvného zasklení w17-c lze jedním tahem otevřít i zavřít.
panoramaticky-vyhled
Panoramatický výhledBezrámové zasklení je synonymem neomezeného výhledu. Navíc díky prosklené střeše není bráněno průchodu světla dovnitř domu.
racte-vstoupit
Račte vstoupitPokud je chladno nebo fouká vítr stačí zatáhnout skla a je zase příjemně!
pochozi-strecha
Pochozí střechaStřecha je navržena pro konkrétní sněhovou oblast. Podle toho je použito vrstvené sklo tloušťky 10 mm nebo 12 mm. Po střeše je možno chodit a provádět údržbu.
bocni-obdelnikovy-profil
Boční obdélníkový profilBoční obdélníkový profil slouží k vyrovnání nerovnosti navazujících zdí. Mezi profilem a sklem posuvného zasklení je pak minimální mezera.
na-shledanou
Na shledanouA příště možná u vás...