Glasoase a fixní zasklení vchodu

20

Konstrukce má obdélníkový půdorys o rozměrech 4 x 3,5 m. Po obvodu je použito posuvné zasklení w17-c. Zasklení štítů je ve variantě w50-c Lite. K horizontálnímu stínění slouží markýza Sottezza instalovaná pod střechou. Rovněž došlo k zasklení otvoru vpravo, ke kterému bylo použito bezrámové provedení w50-c Super Lite. Zvláštností této instalace je sklon střechy pouhých 2,86° díky omezení dřevěného balkónu. Podlaha terasy bude realizována svépomocí z tropického dřeva.

produkt:Glasoase
rozměry:4 x 3,5 m
barva konstrukce:trendová 90147
střešní markýza:Sottezza / WE4-970
výrobce:weinor
stavebni-priprava
Stavební přípravaPřed realizací byl připraven pásový základ ze ztraceného bednění pro obvodové zasklení w17-c a dvě patky v místě stojin. Původní dřevěná podlaha z tropického dřeva bude rozšířena.
ukotveni-zadni-konzoly
Ukotvení zadní konzolyVýškově omezujícím prvkem jsou trámy balkónu, proto je sklon střechy Glasoase pouze 2,86°. Kotvení je provedeno přes lícovou cihlu do betonového překladu.
osazeni-krokvi
Osazení krokvíKrokve jsou zafixovány kloubovými spoji k zadní konzole a okapu. Úplné zpevnění krokví je provedeno samotným pryžovým těsněním a skly.
pricna-vyztuha
Příčná výztuhaNapříč všemi střešními poli probíhá od 3 m hloubky konstrukce příčná výztuha. Skla jsou v tomto místě přerušena dilatační spárou, která je utěsněna hliníkovou fólií a krytkou s těsněním.
vyska-spodnich-kolejnicek
Výška spodních kolejniček w17-cVýška instalace spodních kolejniček je volena většinou tak, aby jejich horní hrana lícovala s podlahou. Tak tomu bude také v případě této realizace. Výškově jsou kolejničky vyrovnány prostřednictvím zátěžových pryžových profilů, které jsou určeny pro venkovní použití.
odsazeni-sloupu
Odsazení sloupůJedním z možných parametrů návrhu je odsazení sloupů. Standardně jsou sloupy zarovnány s konci okapu.
zaskleni-bocni-steny
Zasklení boční stěnyBoční zasklení je v tomto případě tvořeno zasklením štítu w50-c Lite a obvodovým zasklením w17-c s pěti listy. Součástí je také zasklení bočního otvoru fixním zasklením w50-c Super Lite.
spojeni-v-rohu
Spojení v rohu w17-cZasklení w17-c může být umístěno mezi stojiny nebo za stojiny tak, jak je tomu zde. Krajní listy pak mohou navazovat bez výplňkových hliníkových profilů. Mezi skly je mezera asi 7 mm. Mezera může být dle přání utěsněna transparentním silikonovým profilem nasunutým na okraj skel.
sila-detailu
Síla detailůPokud hledáte stylové zasklení terasy s propracovanými detaily, je konstrukce Glasoase německé kvality tou správnou volbou!
celkovy-pohled
Celkový pohledBarva konstrukce ladí s barvou hliníkových rámů oken. Každá stěna obvodového zasklení má 5 listů.
markyza-sottezza
Markýza SottezzaMarkýza Sottezza se na rozdíl od markýzy WGM 2030 umisťuje pod sklo. Látka má vzor WE4-970. Stín je během letních parných dnů nutností.
vyhled-do-zahrady
Výhled do zahradyVýhled do zahrady není narušován vertikálními rámy. Jediným vertikálním prvkem jsou stojiny.
mnozstvi-moznosti
Množství možnostíNavrhněte si Glasoase dle svého přání. Chcete převislou střechu, střechu sedlovou, čtvercové stojiny nebo jiný typ zasklení? Není problém, neváhejte nás kontaktovat!
sklenena-strecha
Skleněná střechaVýhody skleněné střechy jsou v porovnání s polykarbonátem následující: je navržena pro konkrétní sněhovou oblast, je pochozí a tlumí hluk z okolí. Každá z těchto vlastností výrazně zvyšuje užitný komfort.
na-shledanou
Na shledanouA příště možná u vás...