Luxusní markýza Opal Design

28

Přáním klienta byla instalace markýzy do čela podbití co možná nejblíže okapu. Za tímto účelem byly navrženy a vyrobeny speciální konzoly z nerezu, které umožnily ukotvení do boku krokví střechy. Barva kazety koresponduje s barvou okapu. Vzor látky vytváří příjemný stín s teplou barvou, který působí lehce a vesele. Vzor navíc dotváří barevné spektrum domu a jeho okolí. Výjimečný design kazety se světelným panelem působí kompaktně a vůbec nenarušuje vzhled domu. Prohlédněte si fotky z této nádherné realizace.

produkt:Opal Design II
rozměry:5 x 3,5 m
barva konstrukce:Trendová 60740
látka:4-977
ovládání:motorické, čidlo
výrobce:weinor
instalace:na krov
konzoly:5 kusy
opal-design-ii-led
Opal Design II LEDŠířka markýzy je 5 m a výsuv 3,5 m. Ovládání je dálkovým ovladačem BiEasy 5M.
pred-instalaci
Před instalacíPřed instalací markýzy byl ke stínění využíván slunečník. Nevýhodou této varianty bylo manuální ovládání, nemožnost automatizace stínění prostřednictvím čidel počasí a menší stabilita ve větru. Navíc podstavec slunečníku často překážel.
specialni-konzoly
Speciální konzolyAby bylo možno umístit konzoly markýzy na čelo podbití, bylo nutno navrhnout a vyrobit speciální konzoly, které umožnily přenos zatížení do kroví střechy. Opal design je připevněn prostřednictvím pěti takových konzol.
vykres-konzol
Výkres konzolKonzoly byly vyřezány laserem z nerezového plátu tloušťky 10 mm a pak svařeny.
prostup-konzoly-podbitim
Prostup konzoly podbitímAby nebylo nutné demontovat podbití, byl prostup konzoly vyřezán oscilační pilou.
ukotveni-specialnich-konzol
Ukotvení speciálních konzolPodstatná část konzoly je ukryta pod střechou. Její boční část je pevně svázána s krokví střechy. Zatížení ohybovým momentem z látky o ploše 17,5 m2 je obrovské. Pečlivé ukotvení je proto základ. Při silném větru musí nejdříve dojít k porušení ramen markýzy ne však jejího ukotvení.
vysledek-ukotveni-do-cela-podbiti
Výsledek ukotveníVýsledkem netradičního řešení uchycení markýzy do čela podbití je elegantní vzhled kazety, která nepřekáží ve výhledu z francouzských oken obývacího pokoje. Standardně se totiž markýza u kotvení do krovu umisťuje pod krokve. V takovém případě by markýza visela 30 cm pod úrovní podbití.
funkcni-stineni
Funkční stíněníProtože markýza kopíruje roh střechy, dokonale zastíní celý prostor posezení. Navíc dálkové ovládání je velmi pohodlné. Žádné točení s klikou.
led-osvetleni
LED osvětleníJako jedna z mála markýz na trhu nabízí Opal Design integrovaný světelný panel LED. Svítivost je 30 tis. hodin s pohodlným ovládáním dálkovým ovladačem. Jednoduše stiskem tlačítka si nastavíte intenzitu světla podle potřeby. Dalším možným doplňkem je navíjecí volán.
cidlo-slunce-vitr
Čidlo slunce vítrAutomatizace ovládání prostřednictvím čidel počasí je velmi častým doplňkem našich zákazníků. Čidlo vítr slouží jako ochrana markýzy před poškozením větrem. Při překročení nastavené intenzity větru se markýza automaticky zatáhne. Čidlo slunce markýzu při překročení nastavené intenzity světla vytáhne a naopak při poklesu zatáhne. Díky průhlednému krytu je čidlo velmi nenápadné.
zamek-ramen
Zámek ramenPlochu téměř 18m2 podepírají pouze dvě ramena. Díky jejich kvalitní konstrukci je markýza tuhá a spolehlivá. Součástí je patentovaný zámek ramen, který zabrání jejich nadzvednutí vlivem poryvu větru.
celni-profil
Čelní profilMarkýza je vybavena okapničkou, která zabraňuje stékání vody po čelním profilu. Dešťová voda je pak odvedena po jeho stranách.
kloub-ramene
Kloub rameneKonstrukce kloubu je testována na 100 000 cyklů. Výrobce na ně poskytuje 10letou záruku. Výhoda využití high-tech pásku je jeho bezúdržbovost a tichý chod.
dokonale-tesna-kazeta
Dokonale těsná kazetaBočnice kazety je vybavena uzavíratelnou manžetou, která po zatažení markýzy utěsní čelní profil. Látka je tak dokonale ukryta před vlivy počasí. Německá kvalita se vyplatí!
na-shledanou
Na shledanouA příště možná u vás...