Vybraná reference

Atypické zastřešení s využitím balkónu

Rozměr: 5,443 x 5,154 m
Konstrukce: Trendová 60740
Markýza: Sottezza
Látka: WE4-977
Podlaha: Forest Plus Teak
Výrobce: Weinor
Realizace: Čechy
Hodnocení firmy Confico Trading, s.r.o. - markýzy, stínící technika - NejŘemeslníci.

Tvar konstrukce zastřešení terasy Terrazza

Konstrukce zastřešení Terrazza je vyrobena z lehkých hliníkových slitin a její povrch je upraven metodou práškového lakování. Návrh střechy vychází vždy z  konkrétní sněhové oblasti, vlivu padajícího sněhu a pravděpodobnosti vzniku návějí. Zatížení sněhem může být u Terrazzy až 550 kg/m2, což odpovídá 550 cm nového sněhu! Rozestup krokví, počet stojin a tloušťka výplně závisí právě na tomto parametru.

Krokve Terrazza L
Provedení střechy Terrazza L s obvodovým zasklením w17-c

Jako výplň se používá bezpečnostní vrstvené sklo. Přestože lze použít také polykarbonát, doporučujeme svým zákazníkům díky lepším vlastnostem sklo. Střecha s vrstveným sklem je s opatrností pochozí. Občasná údržba u větších rozměrů proto není žádný problém! Většina návrhů má sklon střechy v rozmezí 3° až 15°. Pokud to podmínky instalace vyžadují, lze navrhnout také sklon menší nebo větší. Na výběr jsou dva základní tvary konstrukce: střecha pultová a střecha sedlová.

Pultová střecha

Pultová střecha – střecha s jednou nakloněnou rovinou, patří mezi nejčastěji prodávaný tvar. Zadní konzola se v tomto případě kotví přímo na zeď domu nebo na samostatně stojící nosnou zeď. Maximální šířka konstrukce je 15 m a maximální hloubka 6 m.

Pultová střecha
Pultová střecha
Sedlová střecha
Sedlová střecha

Sedlová střecha

Sedlová střecha – střecha se dvěma nakloněnými rovinami proti sobě, se navrhuje v místech, kde lépe koresponduje s návrhem domu nebo se požaduje konstrukce samostatně stojící. V případě požadavku na zastínění je nevýhodou potřeba dvojnásobného počtu horizontálních markýz a tím také vynaložení vyšších pořizovacích nákladů. Kazety s látkou jsou pak umístěny v místě styku střešních ploch. Maximální šířka a hloubka konstrukce je 6,5 m.

Poznámka: maximální rozměry u obou typů střech nejsou definitivní. Proto nás neváhejte kontaktovat v případě, že požadujete zastřešit plochu větší.

Tvary zastřešení

Ne vždy lze využít jednoduchý obdélníkový půdorys zastřešení. Nabízíme proto širokou škálu dalších tvarů, které vycházejí z četnějších požadavků našich zákazníků. A pokud máte zájem o zcela jiný tvar zastřešení mimo tuto nabídku, neváhejte nás kontaktovat.

šipka vlevo 1 z 12 šipka vpravo
typ-a
1. Typ A

Pozn. Kliknutím na velkou fotografii otevřete prohlídku

Způsob zakončení střechy

Střešní rovina je u pultové tak i sedlové střechy zakončena s převisem nebo bez převisu. Pro převislou střechu si můžete dále zvolit dva typy provedení: s okapem na konci střechy (typ E) nebo s okapem na začátku převisu (typ Plus). Převis může mít maximálně 1/3 z celkové hloubky zastřešené terasy a nesmí být větší než 1000 mm.

zakočení střechy bez převisu
Zakončení bez převisu
zakočení střechy s převisem typu Plus
Zakončení s převisem Plus
zakočení střechy s převisem typu E
Zakončení s převisem E
zakočení střechy bez převisu
Terrazza bez převisu
zakočení střechy s převisem typu Plus
Terrazza Plus
zakočení střechy s převisem typu E
Terrazza E

Dešťová voda se odvádí okapem na konci střechy nebo u typu Plus v místě dělení střechy na její převislou část. Voda je tak z části před převisem odvedena do okapu a z převislé části stéká volně na zem.

Řešení odvodu vody střechy bez převisu
Odvod vody Terrazza bez převisu
Řešení odvodu vody střechy s převisem typu Plus
Odvod vody Terrazza typu Plus

Pokud se zaměříme na design jednotlivých typů Terrazzy, je největší rozdíl u provedení typu E. Zatímco střecha bez převisu nebo typu Plus má půlkulatý profil stojin, typ E má stojiny čtvercové 70x70 mm. Další významnou odlišností je provedení okapu. Svod dešťové vody je u typu E veden okapovou rourou nebo řetězem vně, kdežto u ostatních dvou typů je veden uvnitř stojin. Vyústění je pak možno napojit přímo uvnitř stojiny na svod do kanalizace nebo vodu nechat vytékat volně na podlahu.

Provedení okapu a stojin
Půlkulaté stojiny střechy bez převisu a Plus
Provedení okapu a stojin u Terrazzy s převisem typu E
Čtvercové stojiny střechy s převisem typu E

Technické nákresy

Terrazza je léty prověřená německá kvalita výrobce Weinor, který je světovou jedničkou ve výrobě zastřešení teras. Výjimečnost konstrukce Terrazza spočívá v originálním designu, modulárnosti a v precizním zpracování. Každý detail je pečlivě navržen a vyroben. Důkladné balení každého dílu do ochranných fólií a kartonových krabic s vyztuženými rohy je nedílnou součásti každé realizace.

šipka vlevo 1 z 22 šipka vpravo
terrazza-l
1. Terrazza L

Pozn. Kliknutím na velkou fotografii otevřete prohlídku

[zpět na hlavní popis]

Kontaktujte nás, rádi vám poradíme!

Odesláním tohoto webového formuláře souhlasíte, že Vaše osobní údaje v něm obsažené může společnost Confico Trading, s. r. o. využít pro účely vytvoření cenové nabídky a že je může nadále zpracovávat v souladu s podmínkami na stránce o ochraně osobních údajů.
PŘÍLOHY: Klikněte nebo sem přesuňte soubory myší.

max 20 souborů, max velikost jednoho souboru 5 MB,
povolené soubory: jpg, gif, png, tif, pdf


Kontaktní údaje ve formátu vCard
  Confico Trading, s. r. o.
IČ: 24209970
DIČ: CZ24209970
Dat. schránka: qfs89vx
Banka: Komerční banka, a.s.
Číslo účtu: 107-8031020297/0100
Registrace: Městský soud v Praze,
oddíl C, vložka 188919
Adresa: U Kůlen 372 Předboj, 250 72
GPS: 50º 13' 35,2" N 14º 28' 20,8" E
E-mail: info@confico.cz
Telefon: (+420) 724 020 988
Skype: confico.cz