Vybraná reference

Atypické zastřešení s využitím balkónu

Rozměr: 5,443 x 5,154 m
Konstrukce: Trendová 60740
Markýza: Sottezza
Látka: WE4-977
Podlaha: Forest Plus Teak
Výrobce: Weinor
Realizace: Čechy
Hodnocení firmy Confico Trading, s.r.o. - markýzy, stínící technika - NejŘemeslníci.

Návrh a výroba speciálních konzol pro instalaci markýzy

Speciální konzola
Speciální konzola

Potřebujete instalovat markýzu na hůře přístupné nebo stavebně nevhodné místo? Pro většinu takových případů můžeme nalézt řešení. Tím nejvhodnějším jsou speciální konzoly pro uchycení markýzy navržené a vyrobené přesně na míru.

Základním požadavkem na instalaci markýzy je dostatečně pevné ukotvení odolné vůči statickému i dynamickému zatížení, které představuje venkovní markýza pro podkladovou zeď nebo konstrukci. Jedině tak může být zajištěna garantovaná třída odolnosti markýzy vůči větru.

Venkovní markýzy jsou výrobci dodávány spolu se standardními konzolami určenými pro montáž na stěnu či do stropu. Pro některé modely markýz jsou od výrobců k dispozici také konzoly pro montáž do stropu nebo do krovu. Ale pro všechny jinak nestandardní montáže je potřeba konzoly individuálně navrhnout a vyrobit.

Speciální konzoly se navrhují především v následujících případech:
  • V místě požadovaného kotvení markýzy je nevhodný stavební podklad – speciální konzoly umožňují posunutí kotevních bodů do místa s vhodným stavebním podkladem.
  • Markýzu požadujete instalovat tak, že umístění standardních konzol by nevyhovovalo minimálním bezpečnostním vzdálenostem od konce zdi (např. pokud mají konce markýzy lícovat s rohem budovy).
  • Markýzu požadujete instalovat na stávající konstrukci (např. konstrukci zábradlí balkónu horního souseda v bytovém domě).

Ve všech uvedených a mnoha dalších případech postupujeme tak, že na místě budoucí instalace markýzy nejprve danou situaci pečlivě posoudíme ze stavebního hlediska, a to s pomocí obeznámeného vlastníka nemovitosti a na základě stavebních plánů, pokud jsou k dispozici. Dále konkrétní situaci přesně rozměříme s přihlédnutím k vybranému modelu markýzy, jejím rozměrům a možnostem kotvení. Následně navrhneme speciální konzoly a vytvoříme odpovídající technický výkres CAD. Poté vybereme vhodný materiál (ve většině případů konstrukční ocel nebo nerezovou ocel) a zadáme konzoly do výroby prověřené specializované partnerské firmě. Jednou ze spolupracujících firem je ČEKOV, s. r. o.

Při vlastní výrobě speciálních konzol jsou používány moderní metody a postupy, včetně automatizovaného řezání (pálení) laserem, svařování v ochranné atmosféře a přesné vrtání či frézování. Podle individuálních požadavků je možné také zajistit povrchovou úpravu konzol tak, aby dlouhodobě odolaly povětrnostním vlivům nebo aby byly barevně sladěny s vámi vybranou barvou konstrukce markýzy. Pro povrchovou úpravu používáme nátěr základní podkladovou barvou, práškové lakování v barevné škále RAL a pozinkování.

Nabízíme vám přesný, rychlý a cenově dostupný návrh a výrobu speciálních konzol na míru pro vaši nestandardní instalaci markýzy. Prohlédněte si námi realizované speciální konzoly pro instalaci markýz v galerii (klikněte na úvodní fotografii).


Kontaktujte nás, rádi vám poradíme!

Odesláním tohoto webového formuláře souhlasíte, že Vaše osobní údaje v něm obsažené může společnost Confico Trading, s. r. o. využít pro účely vytvoření cenové nabídky a že je může nadále zpracovávat v souladu s podmínkami na stránce o ochraně osobních údajů.
PŘÍLOHY: Klikněte nebo sem přesuňte soubory myší.

max 20 souborů, max velikost jednoho souboru 5 MB,
povolené soubory: jpg, gif, png, tif, pdf


Kontaktní údaje ve formátu vCard
  Confico Trading, s. r. o.
IČ: 24209970
DIČ: CZ24209970
Dat. schránka: qfs89vx
Banka: Komerční banka, a.s.
Číslo účtu: 107-8031020297/0100
Registrace: Městský soud v Praze,
oddíl C, vložka 188919
Adresa: U Kůlen 372 Předboj, 250 72
GPS: 50º 13' 35,2" N 14º 28' 20,8" E
E-mail: info@confico.cz
Telefon: (+420) 724 020 988
Skype: confico.cz