Vybraná reference

Atypické zastřešení s využitím balkónu

Rozměr: 5,443 x 5,154 m
Konstrukce: Trendová 60740
Markýza: Sottezza
Látka: WE4-977
Podlaha: Forest Plus Teak
Výrobce: Weinor
Realizace: Čechy
Hodnocení firmy Confico Trading, s.r.o. - markýzy, stínící technika - NejŘemeslníci.

Otevřené markýzy

Tento typ venkovních markýz se vyznačuje tím, že konstrukce markýzy ani její látka není kryta – je „otevřená“. Je proto potřeba zvolit vhodné umístění markýzy tak, aby byla markýza v zataženém stavu chráněná před vnějšími zdroji znečištění a nepříznivými vlivy počasí, které mohou poškodit konstrukci a znečistit látku. Nejvhodnějším místem pro instalování otevřené markýzy je proto kryté místo se stříškou, převisem, popřípadě v panelovém domě pod balkón horního souseda.

K některým modelům venkovních markýz si můžete pořídit ochrannou hliníkovou stříšku, která vám dovolí instalovat markýzu i na méně chráněné místo. Instalace na správné místo nebo použití ochranné stříšky vám zajistí dlouhou funkčnost a životnost markýzy. Otevřené markýzy se dále mohou dělit na markýzy bez a s nosným ocelovým profilem.

Výrobci myslí také na majitele teras, kteří potřebují dosáhnout u markýzy většího výsuvu než je vlastní šířka markýzy. Proto i my nabízíme pro některé modely místo klasických ramen křížená ramena, která se skládají mimoúrovňově.

Bez nosného profilu

Markýzy bez nosného profilu zaujmou na první pohled svým minimalistickým provedením konstrukce. Ramena a navíjecí mechanismus je integrován přímo do úchytů – konzol. Nevýhodou tohoto typu konstrukce je to, že rozteč konzol je víceméně dána šířkou markýzy. Je proto potřeba se předem ujistit, že v místě uchycení markýzy ke stěně nebo stropu nebude montáži nic bránit. Naopak velkou výhodou těchto markýz je nižší hmotnost.

Markýza Livona s navíjecím volánem k zastínění terasy
Luxusní markýza Livona s navíjecím volánem

S nosným profilem

Díky ocelovému nosnému profilu je dosažena vyšší tuhost konstrukce a větší stabilita markýzy. Na nosný profil jsou připevněna hliníková ramena, navíjecí mechanismus a kotvící konzole. Některé modely mají navíc i středovou vzpěru navíjecí hřídele, která zajišťuje rovnoměrné napnutí látky zejména u širších markýz.

Nespornou výhodou oproti konstrukcím bez nosného profilu je možnost větší variability umístění kotvících konzol a v případě nutnosti zvýšení jejich počtu. Tím se stane montáž flexibilnější a pohodlnější. To oceníte zejména v případech, kdy je montáž komplikována neočekávaným rozmístěním krovů, vedením kabeláže nebo nedokonalou soudržností zdiva.


Kontaktujte nás, rádi vám poradíme!

Odesláním tohoto webového formuláře souhlasíte, že Vaše osobní údaje v něm obsažené může společnost Confico Trading, s. r. o. využít pro účely vytvoření cenové nabídky a že je může nadále zpracovávat v souladu s podmínkami na stránce o ochraně osobních údajů.
PŘÍLOHY: Klikněte nebo sem přesuňte soubory myší.

max 20 souborů, max velikost jednoho souboru 5 MB,
povolené soubory: jpg, gif, png, tif, pdf


Kontaktní údaje ve formátu vCard
  Confico Trading, s. r. o.
IČ: 24209970
DIČ: CZ24209970
Dat. schránka: qfs89vx
Banka: Komerční banka, a.s.
Číslo účtu: 107-8031020297/0100
Registrace: Městský soud v Praze,
oddíl C, vložka 188919
Adresa: U Kůlen 372 Předboj, 250 72
GPS: 50º 13' 35,2" N 14º 28' 20,8" E
E-mail: info@confico.cz
Telefon: (+420) 724 020 988
Skype: confico.cz